Menu

wizyta u seksuologa

Czy któraś z Was była kiedyś u seksuologa? Tak się zastanawiam jak wygląda taka wizyta i czym konkretnie taki lekarz się zajmuje?

joana1983
 643  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie lekarz seksuolog zdrowie

Odpowiedzi

beatka7623
To jest taki lekarz który troszkę przypomina psychoterapełtę tylko od spraw łózkowych Osobiście sama nie byłam
euphoria29
Seksuologia

Seksuologia to dziedzina medyczna, która zajmuje się wszelkimi aspektami płciowości człowieka. W obrębie jej zainteresowania znajdują się zarówno potrzeby seksualne, ich zaburzenia, jak i wszystkie inne kwestie związane z cielesnymi i duchowymi przeżyciami seksualnymi człowieka.
Kiedy warto pójść do seksuologa?

Decyzja o wizycie u seksuologa jest najczęściej bardzo trudna i odwlekana. Wiele osób krępuje się szczerej i rzeczowej rozmowy o sprawach intymnych. Nie potrafimy o tym mówić, nie tylko ze względu na własne zahamowania, ale także poprzez niewiedzę i pewne ułomności językowe, które utrudniają komunikację.

Mimo to, warto walczyć o zdrowe i pełnie życie seksualne, także w podeszłym wieku i przy innych niedomaganiach zdrowotnych. Prawidłowe funkcjonowanie płciowe to wbrew obiegowym opiniom nie tylko sprawa cielesnej przyjemności, ale także duchowego przeżywania siebie i partnera oraz współistnienia w związku.
joana1983
czyli to właściwie nie jest lekarz tylko taki psycholog... Ciekawe jakie studia trzeba mieć skończone żeby zostać seksuologiem... (kwiatek)
dagus
ja na studiach miałam zajęcia z seksuologiem, bardzo mi odpowiadały, wiele można się było dowiedzieć a przy tym atmosfera super, dodam że wbrew pozorom nie wszyscy egz końcowy zaliczyli, aha i ten seksuolog to wiele nam o swojej pracy opowiadał i ja bym powiedziała że to taki seksuolog+ginekolog+położnik+terapeuta w jednym :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.