Menu

wkładka domaciczna

dziewczyny,mysle o założeniu wkładki domacicznej.Moze któras z was da jakas rade czy to jest skuteczne i czy warto......

agakoko
 1036  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

antykoncepcja

Odpowiedzi

krasna1
ja mam zamiar założyć
wiem tylko tyle,że jak ma się obfity okres to taka zwykła nie wystarczy bo po jakimś czasie się obluzuje czy cóś takiego i nikt kasy nie zwróci
moja ma kosztować 1000 zł
na razie wiem tylko tyle
mammma
miałam Mirenę. ponosiłam półtrora roku i kazałam wyjąć. założenie bolało, wyjęcie nie (pociągnięcie jak za sznurek od tamponu). po założeniu plamiłam przez 1,5 m-ca. wyjełam bo myślę o ponownym macierzyństwie. koszt to w 2007 roku ponad tysiak, teraz nie wiem. można ją nosić do 5 lat. krwawienie utzrymywało się ale skąpe, u niektórych pacjentek miesiączka zanika. trzeba samemu kontrolować czy sznureczki od wkładki są na miejscu, np. podczas kąpieli. sznureczki mogą być wyczuwalne przez partnera podczas stosunku i mozna je u ginka skrócić. z wkładką badanie ginekologiczne tak samo jak i bez raz w roku, no chyba że się coś dzieje. nieródkom się nie zakłada, także tym co miały cc planowaną ( nie miały rozwarcia szyjki macicy).
Kamkamka
Ja mam od miesiąca wkładkę Mirena. Lekarz założył ja 6 tygodni po porodzie, po założeniu przez 2 tygodnie krwawiłam, ale oprócz tego nie odczuwam żadnego dyskomfortu.
aniula
mammma dlaczego tym kobietom co mialy cc z powodu braku rozwarcia sie nie zaklada??ja obydwie CC mialam z tej przyczyny...i lekarz nic mi nie mowil , ze nie moge miac wkladki...nie mam jej ale pytalam po porodzie o nia(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
mammma
bo jak nie było rozwarcia to dużo bardziej boli "otwarcie" szyjki macicy podczas zakładania. u tych co rodziły zabieg założenia jest mniej bolesny, tak mi tłumaczył lekarz. wg nomenklatury medycznej kobieta, która miała cc jest nieródką. czyli gdyby kolejny poród był naturalny, to bedzie pierworódką. kumasz @aniula? chyba dobrze Ci wytłumaczyłam (awve)(awve)(awve)
kasia13_archiwum
Ja po porodzie tez chce sobie zalozyc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.