Menu

Własna działalnosć

Cześć. Czy koś z Was ma założoną własną działalność gospodarczą, chodzi konkretnie o sklep. Chciałabym się dowiedzieć ile trzeba i gdzie załatwić formalności, by otwożyć własny sklepik.Z góry dziękuję.:*

artisylvi
 735  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Praca i Finanse sklep własna firma

Odpowiedzi

artisylvi
Dziękuję Ci Yreno. :) Do jakiego obrotu nie trzeba mieć kasy fiskalnej?
Pateras
kasę fiskalną musisz mieć ja zakładam sklep od października będzie funkcjonował.
Sprzedając komuś coś musisz dać mu rach. fiskalny lub wystawić fakturę.
milcia22
bodajże do 25 tys rocznie ale nie jestem pewna
milcia22
można sprzedawać tylko na fakturę bez rachunku fiskalnego ale jak to jest ze sklepami to nie wiem
mamapati
my mamy działalnosc od 01.09, my mamy podpisna umowe biurem rach. i my zamiast kasy fiskalnej mamy drukarkę fiskalna
Pateras
poprawka coś mi się pomyliło: Kasę (lub drukarkę) fiskalną będziesz potrzebować po przekroczeniu obrotu bez rachunku/faktury (sprzedaży nieudokumentowanej rachunkiem lub fakturą VAT) 10 000 zł w roku. Kasy nie trzeba kupować, jeśli do każdej sprzedaży będziesz wystawiać rachunek lub fakturę VAT.
Z kasami teraz jest trochę zamieszania (do końca kwietnia 2010), bo władza ustawodawcza jest opieszała, a wykonawcza jest w kropce bo nie ma przepisów do stosowania.

VAT-owcem możesz zostać lecz nie musisz od razu. Zwolnienie podmiotowe z VAT-u w 2010 wynosi 100.000 zł obrotu rocznie (lub proporcjonalnie do długości działania firmy dla nowych firm).
Udaj się do dobrej księgowej (popytaj znajomych prowadzących firmę, która jest dobra) - najlepiej taką, która obsługuje sklepy internetowe (choć zwykłe sklepy też mogą być) - lub do doradcy podatkowego o rzetelną poradę w Twojej sprawie.
Naprawdę warto wydać kilkadziesiąt zł na poradę, żeby potem nie płacić kilku tysięcy kary.

Taka osoba powinna również poradzić Tobie jaka forma opodatkowania i dlaczego będzie najbardziej korzystna w Twojej sytuacji.

Mimo wszystko ja kasę zakupuję zwłaszcza że 50% mi oddadzą za nią.
Pateras
p.s. Jak znów coś pomyliłem w tej sprawie to niech mnie ktoś poprawi dziś zasuwam do księgowej więc mogę zapytać.
Pateras
Mam!!! pogrzebałem trochę i wygrzebałem, proszę, ale i tak jeszcze się dziś upewnię co i jak Niech mi to wyjaśnią wycinając zdania: "paragraf taki i taki z art. takiego i takiego dotyczącego punktu takiego i takiego w podpunkcie takim i takim itd." (po odcięciu takich tekstów będą dwa zdania wyjaśniające co i jak)
http://www.kasyfiskalne.com.pl/pdf/u_mf_2010_09_30.pdf
artisylvi
Dziękuję Wam bardzo(kwiatek)
Pateras
już wiem tak jak mówi @Yrena 40tyś pod warunkiem że działalność zaczniesz od stycznia do czerwca jak przekroczysz czerwiec to 20 tyś po za tym jak będziesz sprzedawać tylko hurtowo czyli nie osobom fizycznym (sprzedaż detaliczna) to możesz nie mieć w przeciwnym razie musisz mieć. Byłem u księgowej i pytałem(grins)(grins)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.