Menu

woda

Hello. Czytam pytania o wodę i postanowiłam to zamieścić.Aczkolwiek nie po to żeby były jakieś zgrzyty...

(awve)(awve)

Wody mineralne są doskonałe dla dorosłych i starszych dzieci. Niestety, dla niemowląt na ogół się nie nadają. Zawierają bowiem zbyt dużo soli mineralnych. Układ moczowy małych dzieci jeszcze nie potrafi poradzić sobie z pozbyciem się ich nadmiaru. W sprzedaży są jednak wody mineralne, które nadają się dla niemowląt. Dla trzylatków lepsza jest woda oligoceńska, pod warunkiem że jest świeża (tzn. nie stoi w domu dłużej niż 2 dni), nalana do czystego pojemnika. Oprócz wymienionych wyżej wód mineralnych każda woda, którą dajemy niemowlęciu do picia, powinna być przegotowana.Starsze dzieci (powyżej roku) mogą pić butelkowaną wodę mineralną. Trzeba jednak sprawdzić, czy ma ona atest Państwowego Zakładu Higieny i czy nie minął termin jej przydatności do spożycia. Warto też zwrócić uwagę na skład chemiczny. Pożądanym składnikiem jest magnez (Mg), który ma wpływ na ok. 300 reakcji zachodzących w naszym organizmie. Woda z ujęć głębinowych często zawiera zbyt dużo żelaza. Jego nadmiar w organizmie może spowodować zaparcia, ciemny nalot na zębach i zakłócić wchłanianie innych mikroelementów.

(www.edziecko.pl)

sweetnessa27
 1773  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

woda mineralna

Odpowiedzi

Remedios
No..prawda. Moja siostra robiła synkowi wszystko na mineralce i mu się coś tam na nereczce zrobiło od tych minerałów...
sweetnessa27
Atenko ja wiem tam też jest to napisane o tych wodach dla niemowląt ale nawet one powinny być do roczku przegotowane.(kwiatek)
Nicoletta
a ja głupek myślałam,że mogą niemowlaki mineralkę i robiłam małej herbatkę na niej .. na szczęście piła ją max 3 razy i to w nie dużych ilościach .. dobrze,że jej nic nie było (krejzolka)
Tosia
no dobrze wiedziec...
Achcha
Tylko zacznijmy od tego, że większość tego co sprzedają w butelkach to nie wody MINERALNE tylko ŹRÓDLANE i one niewiele się różnią od kranówki.
JULKA
JA UFAM NAJBARDZIEJ PRZEGOTOWANEJ WODZIE:)
Kasia1978
a ja gerber,jej nie trzeba gotować
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.