Menu

woda w butelce

Pytanie moje dotyczy wody w butelce...ale może zaczne od początku??więc wczoraj wieczorme oglądałam z mężem film dokumentalny na HBO "Biznes w butelce"(może ktoś oglądał??a jak nie to polecam) otóż w tym programie mówili, że woda w butelce(plastikowej) jest bardzo trująca9i tu nie chodzi o wody typu:cola,pepsi tylko czystą wode mineralną) a dlaczego?Dlatego,że butelki w których jest ta woda są bardzo szkodliwe dla zdrowia i jeśli woda za długo jest w butelce to z tego plastiku wydobywa sie do wody różne rzeczy takie jak benzyna i różne substancje rakotwórcze i prawdopodobnie dużo ludzi może chorować na nowotwór przez to wodę....Myślicie, że to prawda??Czy tylko tak mówią???Szczeże powiedziawszy trochę ta wiadomość mnie wystraszyła....

Madzik8889
 1435  48

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie woda w butelce

Odpowiedzi

elinka
(krejzolka)(krejzolka)(smutna) lo matko, to teraz i wody pic nie mozna, bo szkodliwa... no to teraz juz tylko miloscia przyjdzie zyc (grins)
cytrynkaa
dlatego nie lubię wody :)
Amcia
Nic dziwnego, na tym świecie czego się nie dotknąć to rakotwórcze(pout)
amalka
Ulalala! A ja właśnie wypiłam 2 szklanki trucizny (krejzolka)
Jutro idę wykopać studnię albo poszukam magicznego źródełka (kciuki)
cytrynkaa
elinka@ miłością... ale po tygodniu chce się chleba ;)
cytrynkaa
Madzik8889@ jak tak będziemy patrzec na wszystko co ma w sobie substancje rakotwórcze to może od razu połóżmy się do trumny i czekajmy na kostuchę ... :)
kreskah
hehe trzeba więc pić colę- ona wybija całe zło z tej butelki, więc nic już nie grozi hehe:)
wikaa020
plastik zdrowy na pewno nie jest.Ale wydaje mi sie tez ze nie ma co przesadzac.Gdyby to bylo az tak szkodliwe jak piszesz to w plastiki wogole nie mozna by bylo pakowac.
elinka
(smiech) @cytrynkaa to ja mowie tankujmy czysta, wypali wszyslkie trucizny, bo w chlebie to tez tyle ulepszaczy ze ho ho!
cytrynkaa
elinka@ oj tak czysta konieczie... nie dość że wypali to jeszcze znieczuli ;)(smiech)(smiech)(smiech)
renata29
bardzo trująca to chyba nie jest,jakoś nie słychać o masowych zatruciach wodą z butelek...
lwica
Myślę , że nie może być aż tak szkodliwa, bo wtedy by nie rozlewali do butelek plastikowych tylko szklanych, a najlepsze wody są zazwyczaj w plastikach i to nie tylko w naszym kraju.
elinka
(krejzolka) @Dadzia - no tak, tylko siasc i plakac...
cytrynkaa
Dadzia@ czyli prosty z tego morał nie jeść nic... bo wszystko jest trujące... przecież na coś trzeba umrzeć..
renata29
@Dadzia,ja doskonale wiem,że plastik nie jest zdrowy a substancje rakotwórcze znajdują się w wielu produktach przez nas spożywanych i nie tylko,chodziło mi tylko o to sformułowanie "bardzo trująca",chyba tak samo trująca jak inne rzeczy,to żadne odkrycie dla mnie.
cytrynkaa
Dadzia@ a to co Ty jesz to jest zdrowe ?? bo ja w to wątpię !!
tymianek
(kwiatek) co do wód mineralnych czy źródlanych to prawda jest taka, że takie wody powinno sie pić od razu po "poborze", bo później tracą wiele minerałów i pierwiastków ( które własnie wchodzą w reakcje z plastikiem).
No, ale niestety jest to niemożliwe. Najwazniejsze , żeby woda nie była zanieczyszczona mikrobiologicznie ( czyli wypijać w ciagu 24 godzin od otwarcia, albo przechowywać w lodówce do 2 dni) i to powinno nam wystarczyć.
cytrynkaa
tymianek@ najlepiej wpić prosto ze źródełka :) (prezent) i taka najsmaczniejsza :)
cytrynkaa
Dadzia@ poprostu się zapytałam
elinka
(pokoj) @cytrynkaa lepiej nie pytaj, bo Tobie tez tusz splynie (smiech)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.