Menu

Woskowina w uchu....

Czym mozna usunac nadmiar woskowiny z ucha?
Kiedys chodzilam do laryngologa na plukania ucha specjalna strzykawa,nie powiem,ze to przyjemne.......Ostatnio slyszalam od pewnej lekarki,ze jest juz to coraz mniej praktykowane przez lekarzy.
Sa w aptece specjalne preparaty na to,ale czy skuteczne?
Prosze o podpowiedzi,bo jednak laryngologa wolalabym na razie uniknac.
Pozdrawiam(prezent)

olenka78
 1639  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

ucho

Odpowiedzi

xkasiulax
są specjalne strzykawki w aptece do przeczyszczania uszu (kciuki)
Juli1303
jest specjalny spray do ucha
koza54
ja miałam kiedyś specjalny preperat, taki płyn ale nie pamiętam jak się zwie. Pamiętam, że był on przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Iwona1977
ja tez czyscilam ucho takim preparatem w malej buteleczce...ale nazwy nie pamietam...nazwa na "O" sie zaczynala,czyscilam bo mi sie przytkalo @basmie mnie lekarz to przepisal.... ale niestety nie pomoglo i musialam isc na plukanie
agucha44444
ja tez czyscilam,ale nic nie dalo i trzeba bylo isc do doktora
Zana
preparat który mam nazywa się vaxol ...to taka oliwa w sprayu .... kupiłam kiedyś jak kiedyś u starszego zauważyłam że często nie słyszy jak do niego mówię ....zanim poszłam do lekarza sprawdzić słuch pomyślałam że może ma nadmiar woskowiny i to był strzał w 10-tkę ....teraz słyszy czasem za dużo (grins)(grins)(grins)(grins)
Milki
są konchy do uszu kilka zabiegów w domu i nadmiar wychodzi super sprawa jak dla mnie. ostatnio narzeczony był przygłuchy kilka dni woskowania i obyło się bez płukania uszu
Magdzik
Otinum jest przeciwbólowe! A na rozpuszczenie woskowiny stosowałam Solwax. Przydarzyło mi się to jakieś 2 tygodnie temu i niestety samo nie przeszło. Musiałam udać się do laryngologa i nieprawdą jest, że już nie jest praktykowane płukanie uszu strzykawą... A niby jak to zrobić inaczej??? Poszłam do laryngologa, wielką strzykawą przeczyścił mi uszy i słyszę już doskonale(grins) To fakt, przyjemne to nie jest, ale skuteczne. A sama bym się nie odważyła czyścić uszu strzykawką, wolę oddać się w ręce specjalisty(grins) I Tobie radzę zrobić to samo(kciuki)
monilajsa
To się nazywa chyba ACERUMEN (możliwe, że coś pokręciłam) preparat się wlewa do ucha i nadmiar woskowiny sam wypływa
Magdzik
Acerumen, Solwax, Vaxol... preparaty na odwoskowanie, ale jak nie pomagają, to laryngolog się kłania(awve)(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.