Menu

Wózek dziecięcy - maluch przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

"Jeżeli nie chcecie, żeby dziecko nie wyrastało w stresie, nie zmuszajcie go do oglądania tyłków przechodniów" - jak donosi dw.de jest to jedno z głównych haseł kampanii społecznej w Wielkiej Brytanii opierającej się na badaniach naukowych, które mówią, że dziecko wożone w wózku lub spacerówce przodem do kierunku jazdy jest bardziej narażone na stres, co negatywnie wpływa na jego rozwój. Co sądzisz na ten temat? Woziłaś swoje dziecko przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Teza na temat wożenia dzieci i kierunku jazdy

NetMamaTeam Team
 2781  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat wózek dziecięcy kierunek jazdy

Odpowiedzi

jagoda30
Na stres jest narażone na pewno, mój syn kiedy go przesadziłam do spacerówki i jechał przodem do kierunku jazdy bał się każdego większego samochodu, silnego wiatru,wydawało mu się, że wszyscy chcą go zabrać,musiałam ciągle mówić do niego.
Ale żeby od razu negatywnie wpływało? nie sądzę
LaMandragora
A to zalezy. Do pewnego wieku na pewno stres. W pewnym momencie, bywa jednak, ze widok samej mamusi nie wystarcza. To zalezy od dziecka.
Wozek gleboki na pewno w strone matki, czy osoby prowadzacej wodzek, ale chyba wszystkie tak maja, z tego, co widze. Spacerowka natomiast powinna miec mozliwosc ustawiania jej w obu kierunkach. Mialam taka wlasnie (Mutsy) i byla naprawde swietna. Dla mniejszego dziecka jak znalazl. Pozniej z czasem mialam tylko taka skierowana w kierunku przechodniow i przodem do kierunku jazdy... i bylo bardzo dobrze. Cora na tyle sie nie stresowala, ze potrafila podczas jazdy w niej, nawet zrobic sobie dluzsza drzemke. ;)
amalka
Głęboki- tyłem go kierunku jazdy, spacerówka- jak słonko świeciło (grins)
karolincia
Objawów stresu nie zaobserwowałam młodszy przeważnie w wózku szedł spać i to nieważne czy głęboki tyłem do kierunku jazdy czy spacerówka ustawiona przodem.
mammma
czasem ciekawszy tyłek przechodnia niż przodek mamusi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.