Menu

wożenie dzieci na rowerze

Hej Kobietki :) Mam trochę głupie pytanie :)
Uogólniając mam dwójkę malutkich dzieci (2,5 i rok) i nie mam prawa jazdy (cóż 5 termin egzaminu przede mną ;)) więc wszędzie łazimy na piechotę, albo autobusem.
Do tej pory o tyle to nie było dla mnie problematyczne, bo nie miałam etatowej pracy, sama sobie ustalałam godziny pracy, więc czasowo ogarniałam wszystko. Ale być może wkrótce zacznę pracę na etacie, wtedy będę miała mniej czasu na wszystko.
Pewnie mąż będzie woził dzieci do przedszkola i je odbierał, ale czasem ja będę musiała je zawieść. do tej pory chodziłam ze spacerówką, a starsza córka na nogach, no ale dosyć wolno nam to szło.
Wymysliłam, że mogłabym jeździć na rowerze. Tylko właśnie. moje pytanie.
Czy któraś z mam wozila dwoje dzieci na rowerze (w sumie ok 24-25 kg). Nie chodzi mi o krzesełka, bo są takie co można z przodu zamontować i takie na bagażnik. Ale czy fizycznie dam radę przejechać- czy nie będzie za ciężko i zbyt duże obciążenie?
Bardzo by mi to ułatwiło życie, bo do pracy miałabym daleko i w innych godzinach niż pracuje mąż. Mogłabym przed pracą rowerem podrzucić dzieci do przedszkola a potem prosto do pracy.
możecie mi jakieś krzesełka na rower polecić?

kreskah
 865  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport krzesełka na rower

Odpowiedzi

kreskah
a jeszcze mi się przypomniało.
Czy ktoraś użytkuje może przyczepek do rowerów? jak się to sprawdza?
Majaaaaaa0000
2281066847 ten jest OK...
MamaMateuszka
my mamy przyczepkę, mam jedno dziecko ale z siodełkiem do tyłu nie jezdziło mi się dobrze, najgorsze były start i hamowanie;-) Kupiliśmy przyczepkę i jest ok, tzn. wiadomo, że troszkę ciężej ale za to wygodniej. I wydaje mi się bezpieczniej bo jeśli z krzesełkiem się przewrócę na rowerze to dziecko też leci a jeśli np. z przyczepką to ona nadal stoi. Z reguły przyczepki sa dla 2 dzieci. A jak się pięknie mięśnie na nogach wyrabiają(smiech)
kinia87
przyczepka świetna sprawa-polecam. A fotelik też się sprawdzał i nadal sprawdza u nas;))
Ada3610
przyczepka jest o niebo lepsza, jak się wywrócisz na rowerze to dziecko też ucierpi, a przyczepka stoi w miejscu, nie wywróci się. I przy dwójce dzieci lepsza będzie. Ja swojej nie mam, ale przyjaciółki siostra nam pożyczyła i jest super
kreskah
kurczę chyba coraz bardziej się przekonuję do przyczepki.
Jakie macie/polecacie? Czy tam są jakieś pasy do zapięcia dzieci?
Młodsza ma 15 miesięcy więc nie jestem pewna, czy do takiej przyczepki się naddaje...
kreskah
i napiszcie mi proszę, czy te przyczepki łatwo odczepiać/zaczepiać- czy raczej przytwierdza się raz na dłużej.
Zastanawiam się, czy mogłabym ją odpinać i zostawiać w przedszkolu, czy raczej zostawiać same dzieci ;) a z przyczepką jechać dalej?
Ada3610
są bardzo łatwe w montażu, przypinasz uchwytem do roweru. w środku są pasy takie jak w fotelikach samochodowych, Spokojnie będziesz mogła odpiąć i w przedszkolu zostawić.
MamaMateuszka
http://allegro.pl/wozek-dla-dzieci-2-osobowy-przyczepka-rowerowa-i2321459572.html my taką mamy
kreskah
Dzięki dziewczyny :) chyba taka przyczepka to rozwiązanie dla mnie :)
ada410
@kreskah.
Jeżeli Ty rzeczywiście po raz piąty przystępujesz do egzaminu na prawo jazdy, to może jednak jest to znak że się do tego po prostu nie nadajesz? Oszczędź sobie stresów pieniędzy i nerwów, a i na ulicy będzie choć troszkę bezpieczniej.
Wiem że jestem złośliwa, ale naprawdę sama bardzo dużo jeżdżę samochodem po Polsce, i jak widzę kierowców którym wreszcie udało się zdać egzamin, a jeżdżących tak że pożal się Boże, to mnie szlak jasny od razu trafia A rowerkiem jest rzeczywiście i zdrowiej i bezpieczniej, i żadnych egzaminów się nie zdaje...
Alicja112
Błagam tylko nie kupuj żadnych chińczyzn za 400zł, które nie gwarantują bezpieczeństwa. Jeśli chcesz wozić w przyczepce 15 miesięczne dziecko, to lepiej zainwestować więcej i kupić np Croozera, albo Chariota, chociaż te są trochę droższe. Ja kupiłam chariota, gdyż ma najlepsze zabezpieczenia, można w nich wozić praktycznie od niemowlaka. Jeździmy z dzieckiem i już prawie rok po różnych terenach i przyczepka sprawuje się znakomicie. Polecam. Poniżej masz stronę do dystrybutora croozer i chariot na polskę, może tam znajdziesz coś co ci pomoże w wyborze.
www.dwaplusdwa.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.