Menu

Wrastający paznokieć

Witam Netmamusie;) Mam bolesny problem. Wrastał mi paznokieć w palec u nogi. Wycięłam go jak zwylke. Zazwyczaj tutaj się kończyła. Niestety pojawiło się jakieś dziadostwo sądzę ze to ziarnina lub jak kto woli dzikie mięso.Smaruję to antybiotykiem Taconal (dostałam go do smarowania pępusia synusiowi bo też mu się ziarnina robiła) Nie boli mnie to jakoś bardzo. Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie coś? Do lekarza wybiorę się dopiero w ostateczności. Poradźcie coś proszę

justynka83
 309  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie paznokcie

Odpowiedzi

amalka
To lepiej smarować "czym popadnie" (może nawet sobie szkodząc), niż wybrać się do lekarza? Poważnie? Biegusiem do podologa!

Ps. Znam Twój ból żeby nie było...
kama86
Amalka ma rację.
Mojemu mężowi tez wrosl paznokieć (źle go obciął) później smarował różnymi maściami,efekt był taki ze zakończyło to się zabiegiem hirurgicznym.
Wiec nie cuduj ze smarowidlami tylko idź do lekarza.
Elfka
Jak chcesz sobie to tak zapaćkać, że będą Cię cieli to powodzenia. Leć do specjalisty jak najszybciej i nie rób nic na własną rękę. Podolog pomoże, wyczyści , usunie co trzeba, lekarz zapisze na bank antybiotyk i jakieś okłady rozsądne. Na przyszłość polecam klamrę, która wyprowadzi paznokieć i nie będzie się tak wrastał i oczywiście obcinanie i piłowanie na prosto, bez wycinania boków, kształtowania na okrągło. Tylko to można ciąć co wrasta, ale lepiej specjalista niech to robi, sterylnymi narzędziami niż my sami w domu.Na serio łatwo jest sobie zadrzeć za mocno i potem robią się różne świństwa.
swinkapepa
Nie rozumiem twojego podejścia- masz chory paznokieć, więc udaj sie do lekarza. Nie jestem zwolenniczką domowych sposobów, bo czasem mogą przynieśc więcej szkody niż pozytku. Zreszta sama widzisz ze jakd o tej pory nic ci nie pomogło.
olla90
leć do specjalisty najlepiej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.