Menu

wrastanie paznokcia

Witam. Wrasta mi się paznokieć w dużym palcu u prawej stopy. Slyszalam,że można wyciac na srodku paznokcia coś na kształt litery V aby paznokiec mogl prosto rosnac. Czy ktoras z Was probowala cos takiego??

aga24244
 1082  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

zdrowie

Odpowiedzi

KlaudynaK
Mi się kiedyś wrastał i chirurg miał mi go zerwać właśnie od połowy... Zapisałam się na zabieg bo to tak bolało, że chodziłam tylko w klapkach. Ale go nie zerwałam. Robiłam sobie opatrunki z sody i kupiłam sobie spraj w aptece na ropienie - nie pamiętam jak on się nazywał. Podważałam go pilniczkiem i psikałam, potem opatrunek z sody, jakiś czas nie obcinałam tylko piłowałam w bólu strasznym, przyznaję ale do dnia dzisiejszego nie mam problemów z tym paznokciem - obcinam delikatnie i zawsze pilniczkiem piłuję żeby już się nie miało co wrastać....
A co do tego zabiegu to słyszałam, że nie koniecznie takie coś pomaga, często paznokieć wrasta się ponownie...
234olenka
ja o takim cymś jak ty piszesz nie słyszałam ale mojemu K wrastały się paznokcie u lewej i prawej stopy duży palec....nic nie pomogło jak tylko zabieg chirurgiczny...a polegał on na wycięciu brzegu naskórka i paznokcia a następnie zszycie i umodelowanie tych palców[paznokci]..ból niesamowity przechodził....
Zana
straszne rzeczy tu opowiadacie ....brrrr
aga24244
Narazie poczekam aż mi odrośnie tak jak mowila basia :) bo ani nie ropieje ani nic, zobaczymy co bedzie, jeśli sie pogorszy to pojde z tym do kosmetyczki :)(prezent)
monique25
Ollaj dobrze pisze, polecam klamry. Nie daj sobie zerwac bo tego sie juz nie praktykuje .
emiliab
Wrastający paznokieć należy obcinać na prosto, absolutnie nie na kształt V. Udaj się do lekarza aby naprawić obecny problem i sam Ci powie, że byś obcinała na prosto. Problem wrastających paznokci dotyczy całego mojego rodzeństwa i teraz mojego synka.
Achcha
Staraj się nie wycinać boków bo będą cały czas wrastać. Odkażaj, susz, czeka aż się wygoi i leć zakładać klamrę. Działa! jakędziesz w tym dłubać to zniszczysz paznokcia a wrastać będzie nagminnie!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.