Menu

wrzynanie paznokci

hej dziewczyny(kwiatek) zauważyłam, że mojemu synkowi wrzynają się paznokcie u stóp tzn u dużych paluszków, ma małe bąble z ropą czym mu mogę to nasmarować aby obrzęk znikł? sama nie wiem skąd to się wzięło bo paznokcie ma obcinane na prosto(smutna) z góry dziękuje za pomoc(awve)

kasiulka1985
 1166  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta wrzynanie paznokci

Odpowiedzi

babooshka
"Trzeba obcinać dziecku paznokcie półokręgiem i dokładnie opiłowywać pilniczkiem. A w przypadku procesu zapalnego stosować można okłady z rivanolu, maści z antybiotykiem oraz płukanie w mydlinach. Jeśli pojawią się problemy w leczeniu wrastającego paznokcia proszę zasięgnąć porady pediatry lub chirurga dziecięcego."
domka
ja tak mam i tez mam to w duzym palcu u stopy .Bardzo mnie to boli .Musisz pierw to namoczyć w wodzie z mydłem by to zmiękczyć ,i potem dopiero działać !!!Wydaje mnie się że smarować mozesz jak najbardziej
JUSTYNA300511
mój synek tak miał .robiłam okłady z rywanolu
sque
może ma za małe buciki i dlatego tak mu się zrobiło, mojej córci zaczęły wrastać paznokcie bo nie w czas zauważyłam, że ma kapciuszki za małe i dlatego. Ale na szczęście stanu zapalnego nie ma więc nie wiem co Ci poradzić, może tylko tyle, że ja 2 razy w tygodniu obcinam jej paznokietki cążkami i na razie nam tyle wystarcza.
kasiulka1985
ma takie buciki z twardą podeszwą do latania po domu i są troszkę na niego za duże ale zauważyłam,że są węższe przy paluszkach więc pewnie tutaj tkwi przyczyna...nie zakładam mu już ich,czekam aż się rana zagoi ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.