Menu

Wsadzanie piąstek do buźki

Czy to normalne ża Patka ciągle wkłada do buźki piąstki? Czemu tak robi?

johanna
 782  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

buzia rączka piąstka

Odpowiedzi

dudka
To normalne – taki odruch – moja tez tak robiła. Lekarz mi powiedział, że to zbyt silny odruch ssania – a skoro da się paluszek to czemu nie całą piąstkę. Dałam jej smoczek i po problemie.
paula80
To po prostu poznawanie świata – teraz piąstka a potem będzie do buźki wsadzać każdy inny przedmiot, który będzie miała w zasięgu ręki.
Pixelka
Zgadzam się, że to sposób poznawania wszystkiego dookoła :) Przejdzie jej to – na pewno nie masz czym się martwić.
agnieszka83
A w jakim jest wieku?? Może będą jej szły ząbki??
kasia13_archiwum
Poza tym malenkie dzieci poznaja wszystko wlasnie buzia. Buzia moga dokladniej stwierdzic wlasciwosci badanego przedmiotu. Czy jest miekki czy twardy? Czy gladki czy chropowaty? Slodki czy kwasny? Zimny czy cieply? Wilgotny czy suchy? itd.
Poza tym zawsze mozliwe jest, ze moga isc zabki. Czasem dzieci dostaja zabki juz w wieku 3 czy 4 miesiecy a biorac pod uwage, ze objawy zabkowania pojawiaja sie juz na 2 czy 3 miesiace przed zabkowaniem (bardzo czesto)... no to nie jest to niemozliwe.
Instynkt ssania tez moze byc mozliwoscia. Moja mlodsza tez tak miala. Nie ssala raczki, ale mogla ciagle na cycku wisiec, ale to naprawde ciagle, 24 godziny na dobe. Tez dalam jej smoku i bylo po bolu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.