Menu

Wspólny pokoik czy osobno?

Mam 11 miesięcznego synka, który od urodzenia ma swój pokoik, śpi sam w łóżeczku i ma elektroniczna niańkę. Nie chcieliśmy żeby dziecko było z nami w sypialni. Niedługo na świecie pojawi się kolejny bobas i mam dylemat... Czy powinniśmy wziąźć malca do sypialni, czy może dostawić mu łóżeczko do braciszka? Ale wtedy jak mały będzie płakał będzie też budził Kacpra... Nie wiem jak to rozwiązać - a z drugiej strony nie chce żeby Kacperek był zazdrosny o to że mniejsze dziecko śpi z nami w pokoju. A nie mamy więcej pokoi! Co byście zrobiły na moim miejscu?!

moniaka
 748  3

Odpowiedzi

moniaikuba
Wydaje mi się że lepiej jak maluszka weźmiecie na jakiś czas do siebie do pokoju i nie będzie budził się Kacper. Bo inaczej zwariujesz - nie ogarniesz tego wszystkiego - dwoje maluchów - jeden domagający się piersi, drugi nie mogący zrozumieć czemu nie poświęcasz czasu jemu tylko lecisz prosto do łóżeczka "nowego". A tak to jest szansa, że chociaż jedno dziecko będzie wyspane i pogodne. A Kacperkowi poświęcaj tyle czasu ile to możliwe, jak mniejsze dziecko będzie ucinało sobie drzemkę.
czarna
Mam podobny dylemat - tak źle i tak nie dobrze. Ale wykombinowaliśmy, że zrobimy na odwrót - Eryk (starszy) przyjdzie do nas na jakiś czas. A maluszek do jego pokoju. Eryk nie będzie czuł się odrzucony, poczuje się ważny - potraktuje to jako awans. A maluszek nie nauczy się spać z nami - jak maluch podrośnie będą mieli wspólny pokoik! :) Tak to sobie wykombinowałam - ale nie myślcie że sama. Tak zrobiła siostra męża i świetnie się sprawdziło.
motylek
U mnie różnica między dziećmi to były 3 lata, ale i tak zdecydowaliśmy z mężem że będą razem w pokoju. Tylko jak Adaś miał kolki, albo jakieś ząbkowanie bralam go do siebie. A Ewcia tak się uodporniła, że się nawet przestała budzić po jakimś czasie. A tez się bałam, że będzie niewyspana... a chodziła do przedszkola i mogłaby marudzić. Ale ona się cieszyła, że jest jakby za brata odpowiedzialna. Czuła się "dorosła".
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.