Menu

Wspomnienia z dzieciństwa

Czy pamiętasz swoje dzieciństwo? Czy spędzałaś wiele czasu wolnego z rodzicami? Podziel się wspomnieniami z pozostałymi Matkami.

Ania
 3042  14

Odpowiedzi

Nicoletta
również pamiętam..
najmilej to m.in wyjazdy coroczne do Kołobrzegu na domki,
za czasów kiedy żył jeszcze tatuś ..
więcej jednak czasu spędzałam z mamą z racji,że tata pracował za granicą a później jak już zjechał do Polski to i tak wyjeżdżał na delegacje do innych miast..
Juli1303
Chyba wolałam spędzać czas z dzadkami...Miło wspominam spędzone chwile zz dziadkiem na wsi aż łezka sie kręci w oku. A dzieciństwo zabrały mi liczne szkoły, zajęcia, szkoły muzyczne. Więc lato tylko dobrze mi sie kojarzy...bo tak to nie miałam czasu na zabawę
Remedios
ojej wspomnienia są dla mnie tak wspaniałe, że aż mi żal że to se ne wrati:) ale teraz będac w ciąży myślę o tym, żeby to samo dać mojemu dziecku co mi dali moi rodzice czyli mnóstwo uwagi, szczere długie wciągające rozmowy z mamą, mnóstwo wyjazdów, wypadów nawet za miasto, a poza tym ogromną kreatywność jaka zawsze cechowała moich rodziców, dzięki temu NIGDY się z siostrą nie nudziłyśmy, najlepsza zabawa była zawsze z rodzicami, nawet gdy były czasy, że brakowało kasy, czego nigdy nie dali nam odczuć. Ale może wiek też swoje robi, moja mama ma 42 lata obecnie (ja 23) więc sami byli dziećmi kiedy mieli dzieci:) uważam że to ogromny plus i sama też się cieszę, że nie będę babcią dla własnego dziecka:) ojca biologicznego nie ma w moich wspomnieniach ale mam cudownego ojczyma, którego uważam za prawdziwego i najlepszego ojca pod słońcem (moja siostra jet jego córką, ale NIGDY nie robił między nami różnicy). Miałam cudowne i bogate dzieciństwo
Punia
hmm jestem z pokolenia"dzieci z kluczami na szyji" a mimo to dzieciństwo pamiętam jako beztroskie chwile spędzane z kolegami z bloku-dzikie wypady na basen, nad zalew,jazda na rowerach, zwiedzanie śmietników(tak tak..robiło się i takie rzeczy ),statki kosmiczne na drzewach i hamaki z koców w pobliskich krzakach..ech było słodko.martwi mnie tylko, że dzisiejsze dzieci mają problem z wyobraźnią i bez kompa, komórki i całej tej elektroniki świat wydaje im się szary... zastanawiam się czy mój synuś też będzie takim dzieckiem cyborgiem??nie chciałabym.marzę aby miał tak wielu przyjaciól jak ja w dzieciństwie i wiedział co to zabawa w chowanego czy w podchody :]
pozdrawiam net mamy :-)
Kordelia
Doskonale pamiętam moje dzieciństwo i bardzo mile je wspominam. Rodzice zawsze mieli dla nas czas. Mój tata- zapalony turysta zabierał mnie na różne rajdy, obozy wędrowne i pokazał mi wiele pięknych miejsc. Teraz mama nie żyje, dziadkowie też i brakuje mi tego rodzinnego ciepła:)
Anita21
niechce pamietac!!!!! wychowywala mnie babcia!!! niechce pisac otym....
emila2606
ja mam miłe wspomnienia, ale niestety te gorsze też pamiętam :(
malgosia
dzieciństwo- wspaniała kraina! Wiele miłych wspomień, beztroskich chwil. Rodziców miałam wspaniałych, czasu nam dużo poświęcali, dając jednocześnie dużo swobody. No i dali nam niesamowite poczucie bezpieczeństwa.W bardzo wczesnym dzieciństwie to mama była najukochańsza, tata wydawał się trochę surowy i nie tak bliski. Ale potem to on pokazywał mi świat-wędrówki górskie,żeglarstwo, jazda na nartach- to on mi to wszystko pokazał i nauczył. Lubiłam z nim wyjeżdżać już nawet jako nastolatka i dorosła osoba.
Teraz została mi tylko mama- cały czas jest dla mnie ogromnym wsparciem:)
grazynagg82
Niestety nie mam zbyt wielu miłych chwil, które mogłabym wspominać. Nie pamiętam przytulania, całowania, chwalenia, czy też słów: kocham cię. Dlatego też chciałabym zapewnić swojemu przyszłemu dziecku to wszystko, czego ja nie doświadczyłam i nie otrzymałam w dzieciństwie od swoich rodziców.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.