Menu

Wszystkich Świętych

Czy w dniu Wszystkich Świętych odwiedzacie groby waszych bliskich? Czy ma to dla was znaczenie, czy wychodzicie z założenia, że pamiętacie o tych, którzy odeszli cały rok i ten dzień nie różni się dla was niczym od innych? A może jesteście zdania, że w ten dzień warto oddać się zadumie, pomodlić się za dusze zmarłych i odwiedzić? Czy zabieracie na cmentarze dzieci i czy przy tej okazji rozmawiacie z nimi o zagadnieniu śmierci i przemijania? Podzielcie się swoimi przemyśleniami.

Ania
 1184  2

Odpowiedzi

szarotka
Moim zdaniem wizyta na cmentarzu to dobra okazja do tego żeby porozmawiać z dziećmi o śmierci, jeśli tylko są zainteresowane tematem. We Wszystkich Świętych też chodzimy na groby bliskich i nie tylko. Moje zawsze szukają jakiś opuszczonych grobów żeby położyć kwiatka albo zapalić znicz. To też nauka szacunku dla tych co odeszli.
aniol
chodzimy i w zadumie wspominamy moj synek jest maly 3.5 roku wiec za duzo mu jeszcze nietlumacze wie ze jest dziadek u bozi i aniolkow i widzi nas z gory .lubimy odwiedzac groby bo przez caly rok niema na to czasu by do wszystkich zagladac co tydz to i tak chodizmy do tescia .ale to napewno dzien zadumy i przemyslen ale i rowniez wspomnien .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.