Menu

Wszystko na NIE !

Czy wasze dzieci przechodziły ten etap, kiedy na wszystko miały jedną odpowiedź: „NIE”! Jak długo trwał u waszego dziecka okres buntu, w jakim wieku was to dopadło i jak sobie z tym radziliście? Podzielcie się doświadczeniami, jak radzić sobie z małym buntownikiem.

Ania
 1116  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie wychowywanie nie bunt dziecko

Odpowiedzi

koza54
moja córka jeszcze nie miała tego etapu na szczęście...a ma 23mies
monique25
ok 1.5 roku trwa nadal teraz ma 2 ;mam nadzieje ze szybko minie :)
Kordelia
Straszy syn nie miał tego etapu.........a młodszy (22 miesiące ) właśnie go rozpoczyna:)
ulenka091987
u nas trwa ten etap już jakieś pół roku(Paweł ma 27m-cy) i jeszcze się nie skończył, choć poprawa jest już bardzo widoczna :)
ulenka091987
a podstawą u nas jest cierpliwość(bardzo dużo cierpliwości) i konsekwencja, czasami brak reakcji na płacz, dużo tłumaczenia, ale tak, żeby do dziecka to docierało, żeby wiedział, że mówię do niego, efekty widać, więc to w moim przypadku skuteczna metoda
aneta1262
moje obecnie przechodzą ten etap a maja 2 latka i 4 miesiace i mam nadzieje ze szybko sie skonczy... bo czasami wysiadam ...
daryjka87poznan
Moja juz troszke to przechodziła. (w szczegolnosci pokazywała nie jak jej dawałam cos do jedzenia) Ale szybko jej mineło. Całe szczescie.
monia13100
podpisuję się pod wypowiedzią ulenka091987. Reagowałam tak samo i działało
Renatka2019
Ja właśnie tak mam od jakichś 3 miesięcy, prawie na wszystkie pytania jest jedna odpowiedź- nie! Znalazłam na niego sposób. Dziś chciałam założyć mu buty, pytam się czy założy buty synuś mówi nie, więc po chwili mówię: dziś nie założę Ci bucików i będziesz chodził boso, a on na to mama buty. I od razu przynosi buty żeby mu założyć. Gdy nie chce jeść robię to samo, mówię mu, że dziś nie będzie jadł, no i po chwili synek sam przychodzi i woła jeść. Może wam to wydaję się drastyczne ale u nas się sprawdza. :)
Renatka2019
Mój synek ma skończone 22 miesiące.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.