Menu

Wtrącanie się dorosłych w zabawę dzieci

Mój synek się bawił wczoraj w piaskownicy z jakimś drugim chłopczykiem z sąsiedztwa. ja siedziałam na ławce i usypiałam córeczkę. Chłopcy naprawdę fajnie się bawili, ale druga mama zaczęła interweniować. Zupełnie niepotrzebnie bo chłopcy by się dogadali. Chodziło o to że Adaś miał inne wyobrażenie o zamku kóry wspólnie budowali a tamten chłopczyk inne. I ta mama wstała i zaczęła mówić Adasiowi, żeby to zostawił, że to nie tak, że Bartuś sam dokończy. Było to nie w porządku moim zdaniem bot o było ich wspólne dzieło. Adaś się wkurzył i kopnął w zamek. Pani oczywiście skomentowała że to brak wychowania wzięła synka i poszła. Co byście zrobiły w takiej sytuacji?! Bo mnie zamurowało. Potem tylko tłumaczyłam synkowi, żeby sę nie przejmował, bo ewidentnie miał wyrzuty sumienia, że znieszczył zamek.

kachna30
 734  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

zamek dziecko piasek piaskownica wychowanie

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Oj spotyka sie takie mamunie... :(
Poszlam z dziewczynami do hali zabaw (w Polsce).
Pytanie... po co prowadza sie dzieci w takie miejsca? Zeby sie wyszalaly...
A sa osoby, ktore mysla inaczej i to nie malo takich osob.
Np...

Dziewczynka biega, skacze... a mamusia do niej...

Magdalenko! Nie biegaj tak! Uspokoj sie! Bo nastepnym razem tu nie przyjdziemy!

Albo...
Piotrusiu! Nie biegaj tak! Bo sie spocisz!

Brrr... Zal mi bylo tych dzieci...

Moje maja prawo sie wyszalec, spocic, wybrudzic... poklocic i poszarpac. Moja zasada... dopoki krew sie nie leje nie interweniuje... ;)
smoczyca
i tak właśnie nadgorliwa rodzicielka zniweczyła szanse na naukę kompromisu i współpracy;(Również jak najmniej interweniuję w zabawy mojego malucha. chce żeby sam umiał zawalczyć o swoje, ale jednocześnie nauczył się szanować zdanie innych dzieci.
Edit
Dokładnie uważam że nie powinna się była wtrącać. Ach te mamuśki jedna się wtrącają bez powodu a inne nie interweniują jak ich dziecko wyrażnie przekracza granice poprawnego zachowania :/
kasia13_archiwum
I jedno zle i drugie niedobre...
annnna01
tak jak smoczyca napisała w ten sposób dzieci uczą się kompromisu!!! i to jest bardzo ważne!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.