Menu

wupowiedzenie umowy o wynajem lokalu

Witam może któraś mamusia sie zna :) przez 2 lata byłam najemcą lokalu. Gdy rozpoczęłam swoją działalność lokal był do remontu położyłam płytki w łazience wymieniłam urządzenia sanitarne, wytynkowałam pomieszczenia, pomalowałam. Jestem przekonana że tym podniosłam wartość lokalu. Umowę miałam do końca tego roku.Wspomniałam właścicielowi (lecz nie dałam żadnego wypowiedzenia na piśmie) że chciałabym opuścić lokal ponieważ nie przynosi mi on już żadnych zysków. Po paru dniach właściciel przyszedł z wiadomością że wynajął już lokal komuś innemu nie dając mi wypowiedzenia. opuściłam lokal przed 15 lipca i poinformowałam Go że nie zapłacę mu czynszu za ten miesiąc ponieważ jakaś rekonpensata za remont mi się należy i że wynajął lokal komuś innemu mimo iż miał ze mną jeszcze umowe. I moje pytanie jest takie czy właściciel lokalu może podać mnie do sądu i i rządać zapłaty czynszu za ten miesiąc? z góry dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam

miki1987
 601  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse lokal

Odpowiedzi

miki1987
Przepraszam za błedy ale sie spieszyłam z napisaniem tego :)(cukierek)(prezent)
alinagj1o2
Trudna sprawa .W większych miastach możesz skorzystać z darmowych porad prawnych .
Jeżeli miałaś podpisaną umowę bez wypowiedzenia pisemnego nie ma prawa się ciebie pozbywać .Chyba że z twojej strony było wystosowane pismo i podpisaliście ugodę i wypowiedzenie najmu lokalu .To samo tyczy się tego co zrobiłaś podnosząc standard .Jeżeli robiłaś to sama to jego to nie interesuje on ci wynajął lokal .Każda sprawa jest inna ,przepisy też się zmieniają .Więc najlepiej zrobisz jak poradzisz się prawnika lub przejdziesz się do Urzędu Miejskiego ,sprawy lokalowe tam powinnaś dostać odpowiedź jeżeli w miarę kumata osoba tam będzie .
Tuptolek
Co do kosztów remontu, to tak jakbyś zrobiła remont na własne życzenie, nie musi Ci zwracać kosztów, bo nie podpisaliście takiej umowy. Trzeba było chociaż np. żeby obniżył Wam koszty najmu na rok za ten remont, no ale to też musiałoy być na piśmie, a tak ma prezent od Was. Co do wypowiedzenia, to zależy co macie wpisane w umowie, jeśli nie macie jakiegoś terminu, że np. z 3 miesięcznym wypowiedeniem, to owszem możesz lokal zwolnić natychmiasy, ona może go od ręki wynająć, ale to też wypadałoby mieć na piśmie. Jeśli macie np. 3 miesięczny okres wypowiedzenia to Ty powinnaś mu płacić za te miesiące, dając wcześniej oczywiście do podpisania wypowiedzenie i korzystać z lokalu jeszcze przez3 miesiące, bądź nie to już Twoja sprawa, a on nie może go w czasie trwania umowy z Tobą go wynająć. Ogólnie wygląda na to, że przyjął to do wiadomości, bo nie może wynajmować dwóm najemcom tej samej powierzchni, bo Ty go możesz do skarbówki podać. Wszystko na piśmie, nic słownie. Zwróć uwagę na rozliczenie prądu itp.
Tuptolek
Zazwyczaj jest, że nie możesz zostawić lokalu w stanie pogorszonym, o polepszonym nic nie ma, że nie możesz. Warto potrzymać jakieś rachunki, faktury, paragony z remontu.
miki1987
mam wszystko zdjęcia jak było przed a jak jest po. tylko martwi mnie bo w umowie mam napisane że okres wypowiedzenia to 3 miesiące. ale ja też nic nie podpisywałam także nie wiem co mam teraz zrobić bo on już podpisał umowe z kimś innym i teraz żąda ode mnie zapłate czynszu za pół miesiąca które tam jeszcze byłam. powiedziałam mu że nie zapłace ponieważ wynajął lokal nie dając mi wypowiedzenia a umowe zawarł już z kimś innym.
Tuptolek
jeśli gości chce pieniądzę za czas, który tam jeszcze byłaś, to powinnaś mu zapłacić i oczywiście wziąć pokwitowanie
Tuptolek
pieniądze
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.