Menu

Wybór imienia:)

Hej Mamuśki:) Czym kierowałyście się przy wyborze imienia dla swoich pociech?(awve)(kwiatek)

AnnaSitarska
 579  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

margolcia85
imię dla pierwsego malucha (dzis ma 4 lata) wybrałam całkiem przypadkiem, bo marzyłam o Jasiu, Stasiu lub Franku, a mój syn jest Mikołaj i to tylko dlatego że w okresie świąt Bożego narodzenia wszelkie Mikołaje były na topie spodobało mi się to imie i jest Mikołajem ale dzis nie zmieniłabym mu imienia na zadne inne - teraz jestem w ciąży i tez wybieramy imię dla chłopca wybrał straszy syn ma być Wotek, a dziewczynka być może bedzie Zosia, albo Gabryia - nie wiemy jeszcze :)
krasna1
imię pierwszej córki było wiadomo zanim jeszcze zaszłam w ciążę ,a to ze względu na teścia,który zmarł i zawsze powtarzał,że Wiktoria mu się podoba,
nie mogłam inaczej postapic ,
drugie imię wybrałam tylko ja,bardzo mi się podobało-Lena
vanessa82
ja chciałam dac Vanessa tylko ze tu w Polsce sie nieprzyjełaby sie pisownia przez "V" i dwa ss i byłoby Wanesa a tak juz mi sie niepodobalo i została Nadia. Dodam tylko ze niechciałam dawac na imie dziecku tak ze z kims kogo nielubie by mi sie kojarzylo i ze ten ktos ma tak na imie :-)
Ada3610
Ja sugerowałam się tym, żeby nie było dużo dzieci z tym samym imieniem.
Kordelia
Wybrałam moim synom takie imiona jakie mi się spodobały - nie chciałam też by były za bardzo oklepane, bo mamy dosyć popularne nazwisko i głupio jest później gdy np. w szkole jest kilkoro dzieci o takim samym imieniu i nazwisku (grins)
daryjka87poznan
Imie wybrałam takie zeby mi i mezowi sie podobało.
Achcha
Pierwszemu synowi imię wymyślaliśmy długo i nie mogliśmy dojść do porozumienia(co mi się podobało to jemu nie), kompromisem był Jakub. Z imionami mieliśmy taki problem, że jeśli imię nawet nam się podobało to kojarzyło się z jakąś niefajną osobą więc odpadało.
Mi szalenie podobają się słowiańskie imiona Milan i Radowan (od miłości i radości) ale Milan kojarzy się z klubem piłkarskim (krejzolka) a Radowan.... wiadomo Karadzić - zbrodniarz(zla)(zla)
Imię drugiego syna wybrał Jakub (po lekkich negocjacjach (grins) ). Pozwoliliśmy mu na to celowo, żeby nie był zazdrosny o malucha i poczuł, że ma duży wpływ na życie nowej, powiększonej rodziny.
emiliab
Jak zaszłam w pierwszą ciążę to ustaliliśmy, że chłopiec będzie Franek na cześć piłkarza Tomasza Frankowskiego, którego uwielbiam. Dla dziewczynki wybraliśmy Tosia, bo usłyszałam to imię w filmie "Nigdy w życiu" i jakoś bardzo mi się spodobało.
Mamy już Franka, teraz mam nadzieję na Tosię. Jeżeli będzie drugi chłopiec to imię będzie miał po dziadku Jaś.
Generalnie bardzo podobają mi się normalne tradycyjne imiona.
emikacpi
Wybieraliśmy takie imię żeby pasowało do nazwiska i żeby nam się podobało :)
piasekpustyni
mnie się imię musi dobrze kojarzyć, nie nazwałabym Maluszka nigdy jeśli kojarzy mi się z kimś niesympatycznym o takim imieniu. No i musi być ładne dla nas:) więc jest Boguś(kwiatek)
xkasiulax
Vanessa marzyłam jak będzie córa to tak będzie mieć na imię przez dwa ''s'' z tym,że przez W (smutna)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.