Menu

Wybór przedszkola i szkoły

Pytanie to skierowane jest przede wszystkim do mam, które mają za sobą wybór szkoły czy przedszkola dla swojego dziecka. Podpowiedzcie innym, jakie kryteria są najważniejsze podczas dokonywania wyboru? Na co należy waszym zdaniem zwrócić szczególną uwagę? Podzielcie się swoim doświadczeniem.

Ania
 1598  5

Odpowiedzi

KamaMama
Popieram Joannę. Ja również patrzyłam na to, co przedszkole ma do zaoferowania. W moim przypadku zadecydowała metoda wychowawcza stosowana w przedszkolu- konkretnie chodzi mi o pedagogikę Marii Montessori. Bardzo duzo czytałam o tej metodzie, podoba mi się to, że stawia na samodzielność dziecka oraz wspomaga wszechstronny rozwój. Zresztą zalet tej metody jest tak wiele, ze mogłabym pisac cały dzień.
Guzik
A moje też uczęszcza do przedszkola o profilu montessori - Mądre główki, to dwujęzyczne przedszkole. Ja nie miałam aż takiego parcia by zanurzać się w książkach, trochę z lenistwa a trochę z braku czasu. Ale za to byłam na warsztatach dla rodziców. Zwróć uwagę, czy przedszkole jest w pobliżu, w jakim miejscu jest usytuowane, jakie są sale i liczba dzieci w grupach.
ElkaWawa
Cześć. Chciałabym się dowiedzieć czegoś od Was o Mądrych Główkach. Jest to właśnie przedszkole niedaleko mnie, a poza tym interesuje mnie właśnie ta metoda. Wydaje mi się świetna, właśnie przez te indywidualne podejście do dziecka. I akurat Mądre Główki mają dobre opinie, ale chciałam się Was zapytać jak to jest w praktyce? Guzik, mówisz, że masz dziecko w takim przedszkolu... Opisz swoje wrażenia, widzisz jakieś różnice między Twoimi dziećmi a innymi?
Kosica
Ja jestem bardzo zadowolona z przedszkola. Długo nie mogłam się zdecydować, ale w końcu podjęłam decyzję i od roku synek jest tam zapisany. Metoda sprawdza się świetnie. Na początku trudno było nam przekonać rodzinę, ale teraz wszyscy widzą efekty i angażują się w wychowanie małego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.