Menu

Wybory prezydenckie w USA

Na kogo głosowałybyście w wyborach prezydenckich w USA? Na Johna McCaina czy Baracka Obame? Dlaczego?

artanis
 447  16

Odpowiedzi

artanis
@gochasta: pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Uważasz, że lepiej byłoby pozostać pod reżimem "wielkiego wodza"? Żyć w państwie totalitarnym? Wywalczyliśmy sobie prawo do demokracji, prawo do decydowania o tym kto ma nami rządzić. Podejście ignoranckie moim zdaniem jest najgorszym z możliwych.
Oczywiście - kampania kampanią, natomiast wybory prezydenckie w USA będą miały spory wpływ na naszą gospodarkę oraz rozwój armii. Nie tylko naszą - ale i całego świata. Dlatego nie uważam, aby nas to bezpośrednio nie dotyczyło.
Marlena
artanis: Może i nas to dotyczy, ale wpływu na to nie mamy.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
feminista
Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć ignorancję tego stopnia. Oddanie głosu w wyborach jest naszym obowiązkiem, jeśli nie głosujesz to nie masz prawa się wypowiadać i narzekać. Wybór pomiędzy Obamą i MacCainem to wybór pomiędzy zmianą,-powrotem do Ameryki Kennediego a kontynuacją idiotyzmów Busha. Obama GO!
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
artanis
Ja także głosowałabym na Obamę. Chociaż nasi politycy mają cichą nadzieję na jakiś przewrót w stosunku do sondaży przedwyborczych, że jednak wygra republikanin. Dziś w radiu słuchałam relacji z tego co dzieje się w stanach, przemówienie McCaina było mrożące krew w żyłach. "Walczmy, walczmy, walczmy". Myślę - jak zresztą większość młodego pokolenia amerykanów - że chyba już dość walk.
ojciec
bez odbiegania od tematu pytania odpowiadam: głosowałbym na Baracka Obame dlatego m.in, że daje nadzieję na nowe oblicze Stanów Zjednoczonych i skończenie z misją "żandarma całego świata" , jest czarny i byłby historycznym symbolem równości rasowej. Zgadzam się z artanis, że chcemy czy nie wybory w USA mają na nas spory wpływ...
bunia88
Jestem już zmęczona ciągłymi wojnami, polityką przemocy. Oczywiście jestem ciekawa jakim kosztem Obama zamierza obniżyć podatki i ciągle inwestować, jaki będzie to miało wpływ na rozwój Polskiej Armii oraz jak dalej potoczy się sprawa tarcz antyrakietowych.

@AgnieszjaJ: To prawa, że nasze życzenia się nie spełnią. Czy posiadanie opinii, własnego zdania na jakiś temat, interesowanie się czymś więcej aniżeli to co dzieje się na własnym podwórki to coś złego? Chcecie uchodzić za kobiety dojrzałe emocjonalnie i inteligentne. A prawda jest taka, że znam gimnazjalistów którzy bardziej interesują się tym co dzieje się w świecie aniżeli nasze mądre mamuśki. To bardzo przykre. I ta ignorancja... eh.
artanis
@ojciec: pomińmy już to, że byłby pierwszym "czarnym" prezydentem. Byłby pierwszym "niebieskim" prezydentem, co na pewno sugeruje pewne zmiany. Czy na lepsze? Jeszcze się okaże.
bunia88
@AgnieszkaJ: "to ze mnie polityka nie obchodzi nie sprowadza mnie do poziomu niemyslacej istoty" - owszem, widzę że myślisz na temat depilacji męskiego krocza. To bardzo pocieszające.
Jeśli tak ma wyglądać Polska Klasa Średnia to strach się bać.
bunia88
@gochasta: nie, nie uważam się za inteligentniejszą. Ale ciągle się uczę. Staram się jak najwięcej czytać, dowiadywać, rozwijać. To jest ta różnica.
artanis
Dziewczyny, spokój - to jest niezwiązane z pytaniem.
carla1978
Na Baracka Obame
krasna1
Ja widzę ,że tutaj bardzo szybko z dyskusji przechodzi do głupiej wymiany zdań bo to nawet nie jest wymiana poglądów.
Skoro AGA ma taki pogląd na politykę a inny na seks to jej sprawa.
A skoro Bunia myśli poważnie o polityce a inne sprawy ją nie interesują to niech nie krytykuje innych.
Fajnie jest wchodzić wszędzie i sobie poczytać,trudniej natomiast wypowiedzieć się i potrafić samemu pośmiać się z siebie.
krasna1
Ja też Obama!
I nie dlatego,że jest murzynem i pewnie ma wielkiego ptaszka!!!
Misia80
Na Baracka Obame.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.