Menu

Wybrałabyś się do Muzeum Pochówków?

Kochane, muszę przyznać szczerze, że muzea nie należą do miejsc, które mogłabym odwiedzać namiętnie i nigdy nie mieć dość, ale od czasu do czasu bardzo lubię obejrzeć dobrą wystawę. Ostatnio przeczytałam artykuł na temat pewnego dość osobliwego muzeum. W Wiedniu istnieje bowiem... Muzeum Pochówków! Można tam zobaczyć między innymi trumny wielorazowego użytku, poznać mechanizmy do ratowania przebudzonych w grobie i inne kurioza. Daje także wgląd w to, jak ewoluowały sposoby chowania zmarłych na przestrzeni wieków. Jak sądzisz, czy idea stworzenia takiego muzeum to dobry pomysł? Wybrałabyś się do Muzeum Pochówków?

Ania
 671  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport pochówek muzeum

Odpowiedzi

alinagj1o2
A ja bym poszła .
goskapolak
Pochówek- jego sposób to znak czasu.W podręcznikach do historii mowa jest piramidach,kurhanach,pochówku szkieletowym czy paleniu zwłok albo balsamowaniu.Czwartoklasiści wiedzą dokładnie jak wyglądało balsamowanie,jak wyciągano wnętrzności by nie uszkodzić ciała- to wszystko wiedzą z tekstów źródłowych.

Moim zdaniem nic w tym muzeum kuriozalnego być nie może.Śmierć jest naturalną koleją a sposób chowania zmarłych wiele mówi o zwyczajach,kulturze i myślę,że lekcja historii w takim muzeum to świetny pomysł.
Beatka2010
nie wiem
karolcia514
z checia bym poszla
amalka
Nie będę się rozpisywała- już trzy mamy wypowiadające się wcześniej, ubrały w słowa moje myśli :) Chętnie bym się wybrała do takiego muzeum.
emiliab
Nie. Wolę oglądać rzeczy piękne nie przygnębiające.
mammma
raczej nie
natuuusia19
chetnie bym poszla:D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.