Menu

wychowanie

mam do was może troche głupie pytanie, ale nie wiem co zrobić, nie chodzi mi o dziecko tylko o faceta, jest z nami od 10 miesiąca życia Pawełka, od pół roku mieszkamy razem, ale nie wiem jak oduczyć go wołanie gdy mały coś złego robi to słysze "idź pokarz mamie co zrobiłeś", "mama ratuj", "chodź popatrz co on robi", wiem, że Pawełek bardziej mnie słucha, ale nie wiem jak mam mu(chodzi o mojego partnera) tłumaczyć, że musi powiedzieć dziecku, że źle robi, że tak niewolno itp a nie wołeć mnie za każdym razem, może wy znacie jakiś sposoby jak wpłynąć, żeby bardziej zajął sie wychowaniem dziecka

ulenka091987
 703  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie partner dziecko wychowanie

Odpowiedzi

Ewelajna
Może zacznij zachowywać się w ten sam sposób i pokaż mu, że o do niczego nie prowadzi. najskuteczniej będzie porozmawiać o tym czego od siebie oczekujecie.
moniula
po 1. pomoz mu zbudowac autorytet wobec syna, niech czuje, ze jest odpowiedzialny za niego (jego wychowanie) i ma prawo a nawet obowiazek reagowac jak maly robi cos zle. moze Twoj facet nie czuje, ze ma takie prawo i dlatego za kazdym razem wola Ciebie.
Maly tez powinien czuc, ze to co mowi Twoj partner jest tak samo wazne jak twoje zdanie i trzeba sluchac Was obojga
babooshka
ja myslę że musisz z nim porozmawiać, może wejść na ambicję i zażartować że nie chcesz wychowywać dwojga dzieci. No i na serio powiedzieć że już chyba troche poobserwował jak zajmujesz się dzieckiem i że mógłby sie trochę wczuć i pomóc Ci w opiece, na pewno da sobie rade tylko musi chcieć. Może nawet wyjdź gdzieś na kilka godz. a jego zostaw z synkiem, wtedy to będzie taki test dla niego i zaprawienie w boju, pozdrawiam(kciuki)
artisylvi
A zostaw go z dzieckiem i idź sobie na spacer po sklepach. Niech wie,że musi zdać się tylko na siebie przez czas w którym Ciebie nie będzie. Może potrzebuje impulsu by wyszedł z niego "instynkt",a tak skoro zawsze jesteś przy dziecku,nie miał okazji się wykazać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.