Menu

wychowywanie

mam 5-letnią córke która wogóle mnie nie słucha

monika0707
 639  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
KONSEKWENCJA!!! I system nagród i kar tak jak napisały dziewczyny. (właśnie się tego uczę na pedagogikę resocjalizacyjną :):):):))
dyska29
ja też mam córcie w tym wiekuna ogół to odpowiedzialna dziewczynka ale czasem ......... więc wprowadziłam system wynagradzania szklane kolorowe kulki do pudełeczka jak nazbiera 30 za dobre zachowanie dostaje nagrode jest to czasem jakiś kupiony drobiazg lub zrobimy coś na co ona ma ochotę np przebieranie w jakieś moje ubrania malowanie kosmetykami i sesje fotograficzne potem ,albo pichcenie w kuchni z jej pomocą potraw na które ona ma ochotę itd spróbuj powinno pomóc :))
alinagj1o2
Też mam syna w tym wieku drugi rok starszy. 5 latek rozumie i próbuje na ile może sobie pozwolić.Ja jeżeli coś każe to nie popuszczę .Nie wdaję się też w pyskówki z dzieckiem,do czego prowokuje i robi tak by jego słowo było ostatnie.Czasami się wykrzyczy i po jakimś czasie przejdzie bo nie ma widowni.wtedy spokojnie możemy porozmawiać ,albo sytuacja się powtarza i tak w kółko cierpliwości.Dużo chwal i wymyślaj rzeczy które możecie robić razem.Ja na przykład dziś będę piekła babeczki z chłopakami z Dr.Oetker polecam. Niech mała widzi że mama jest nie tylko od nakazów i zakazów ale że z nią można robić fajne rzeczy.powodzenia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.