Menu

Wychowywanie dziecka po rozstaniu

Koleje życia bywają różne. Czasem niestety dorośli ludzie się rozstają. Co jeśli między nimi jest dziecko? Jak wspólnie i mądrze wychować dziecko po rozstaniu czy po rozwodzie? Czy macie doświadczenie w tej kwestii? Czy to się udaje? Jak dzielicie się opieką nad dziećmi, czy były problemy odnośnie tego z kim dziecko zostanie po rozstaniu? Jakie są najczęstsze problemy rodziców po rozwodzie? Jak znoszą te sytuację dzieci? Opowiedzcie jak to wygląda w praktyce.

Ania
 2674  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina rozstanie rozwód

Odpowiedzi

mycha2706
Zaraz po rozwodzie mój były mąż buntował naszą córkę,opowiadał niestworzone historie.Dopiero poważna rozmowa z Nim pomogła.
Teraz mogę liczyć na jego pomoc w kwestii wychowania Ali.Jest super ojcem.Zabiera Ją dosyc często do siebie, zazwyczaj na weekendy,kupuje ubrania,daje na książki( dodatkowo do alimentów)
w tamtym roku byli nad morzem ,w tym roku też niedługo jadą-nie mam co narzekać.A jeżeli chodzi o to jak zniosła to Ala,to było bardzo ciężko,mimo że miała 3 latka wszystko rozumiała .Rysowała obrazki,gdzie byliśmy piękną,zgodną rodziną-to było Jej największe marzenie i chyba zawsze tak bedzie.Musieliśmy Jej pokazać jak bardzo Ją kochamy,jak bardzo jesteśmy z Niej dumni i że ma wsparcie w nas w każdej sytuacji.Co ważne z ojcem Ali trzymamamy wspólny frtont. Wiez,że jak przegnie to oboje bedziemy z Nią rozmawiać i wyciągać konsekwencje.
beatka7623
Ja się rozstałam z byłym mężem jak córcia miała 6 lat Troszkę jej było przykro No ale nie było źle Moim zdaniem najważniejsze aby po rozstaniu się utrzymywać dobre stosunki Co jest między rodzicami nie powinno wpływać na relacje z dzieckiem My w kulturalny sposób sie rozstaliśmy Nigdy nie było między nami jakichś nieporozumień Wszystko dla dobra dziecka W tym momencie jesteśmy przyjaciółmi
aknyzeins
Czytając wasze wypowiedzi cieszę się,że nie jestem sama;) ale mimo wszystko twierdze,że ojcem jest ten kto wychowa a nie pocznie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.