Menu

Wycinanie migdałków.. Co i jak...

Hej Dziewczyny :) Moje pytanie będzie skierowane do mam pociech, które zostały swego czasu pozbawione migdałków... Ale nie tylko tych mam :P Zauważyłam ostatnio, że moja Julka gorzej słyszy, byłyśmy u lekarza, dostałyśmy skierowanie do laryngologa, no i wczoraj odbyła się wizyta... Lekarz stwierdził mega duże migdały, cofniętą trąbkę słuchową, która powoduje niedosłuch, i która być może jest wynikiem tych przerośniętych migdałów... za dwa tygodnie mamy badania słuchu, Audiogram i tymperometrię (czy jakoś tak).. No i lekarz zalecił usunąć trzeci migdał i przyciąć te dwa... Przepisał do czasu kolejnej wizyty Avamys (swoją drogą, stosowała go któraś z Was u dziecka poniżej 6 roku życia?), żeby wspomóc oddychanie małej przez nos...

Na wizycie kontrolnej, gdy już będą wyniki, mamy porozmawiać o zabiegu usuwania migdałów, m.in. kiedy najlepiej go wykonać.. I tu następuje właściwe pytanie: Jak wygląda taki zabieg? Jak trzeba się przygotować, ile casu spędza się w szpitalu.. Czy potem są jakieś skutki uboczne? Będę wdzięczna za odpowiedź...

Panterka
 1029  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

wycinanie migdałów migdałki niedosłuch

Odpowiedzi

jagoda30
Avamys dawałam w wieku 4 lat,przed zabiegiem,takich pytań ostatnio było dużo.Poczytaj pod spodem podobne pyt,dowiesz się wszystkiego.
mateuszowa
Ja Ci napisze tylko żebyś skonsultowała to jeszcze z innym laryngologiem bo u nas niby też były do usunięcia i przycięcia a potem konsultowałam to z dwoma innym lekarzami i okazało się że absolutnie nie ma potrzeby nic robic.Nie wiem ile ma Twoje dziecko ale mój syn ma 4 latka i podobno powiększone lub przerośnięte migdały to do jakiegoś wieku fizjologia.
myszka838383
U mojego synka przerośnięty trzeci migdał powodował nocne bezdechy i niedosłuch. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Mały się wysypia, nie chodzi ciągle z otwartą buzią i z uszkami jest wszystko ok.
lola86
Avamys moja mała dostał jakiś miesiąc temu , w lutym miała 3 lata . Nie wiem jak to jest z dzieckiem i 3 migdałem bo dopiero idziemy 28 do sprawdzenia . Ale ja juz jako 12 lata miała wycinane migdały najpierw 3 i było ok po 6 godzinach byłam w domu . Potem miałam przycinane migdały bo co rusz miała anginę 10 razy do roku . I było o wiele lepiej 4 dni w szpitalu angina mineła . Po jakiś 2 latach znów była angina i laryngolog kazał je wyciąć całkiem . I od tej pory jest tragedia gdy jest za gorąco gardło piecze i boli jak przy anginie , gdy za suche powietrze cierpię niesamowicie . A zimą co rusz mam zapaleni oskrzeli krtani i płuc , Więc nie daj dziecku wycinać ich całkiem jedynie podciąć . Wiem ze nie wszyscy pewnie przechodzą to tak jak ja ale po co ryzykować .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.