Menu

Wydarzenia, z którego okresu z dzieciństwa pamiętasz najwcześniej? Czy wiesz kiedy rodzi się pamięć?

Portal wp.pl podaje, że najwcześniej zapamietany obraz zdarzeń potrafimy ulokować nie wcześniej niż około 3 bądź 4 roku życia. Wydarzenia, z którego okresu życia pamiętasz jako te najwcześniejsze? Czy pamiętasz jakieś ciekawe historie z dzieciństwa?

Ania
 873  11

Odpowiedzi

JUSTYS
dobrze pamiętam pójście do zerówki (6lat) z wcześniejszych lat niczego nie pamiętam:)
renata29
Miałam niecałe 3 lata jak uczepiłam się szczebelków łóżeczka i próbowałam wepchnąć maleńkiemu bratu drewniany koralik do buzi.Ale to jest bardzo mgliste wspomnienie :)
emiliab
Jakieś migawki jak miałam 4 lata: tata uczył mnie jeździć na rowerku, golił się przy świecy w czasie burzy. A tak dokładnie to pogrzeb mojego taty jak miałam 5 lat: mróz, śnieg......
mycha2706
Nie pamiętam...dopiero późniejszy okres, zerówki i dalej:( A moja córka pamięta dokłądnie sytuacje kiedy miała lat dwa...Igor tak samo....
Tuptolek
pamiętam jak jechaliśmy dużym fiatem, ja z tyłu, noc i mijaliśmy duży budynek z dużą ilością okien ze światłami, podjjeżdżaliśmy pod górkę - dziś wiem, że to była jednostak wojskowa mieszcząca się niedaleko naszego osiedla
pamiętam korytarz w szpitalu jak szłam z tatą za rękę i światła u góry w nim i jak czekałam na niego w pokoju przyjęć, siedziałam sobie tam gdzie się kładą chorzy i patrzyłam w lampę u góry to było wielkie koło z okrągłymi lampkami - takie kiedyś były w szpitalach ( mój tatabył sanitariuszem)
i pamiętam jak szłam za ciociom do kuchni po coś, tam na płytkach podziwiałam naklejki z prażynek (ciocia zmarła niedługo później)
Działo się to w okolicy moich 3 lat góra 4
izkalepszy
Pamiętam dokładnie jak moja mama przyniosła że szpitala siostrę i położyła ją na brązowej kanapie do dziś mam przed oczami rozpakowywanie becika i co tam za cudo się kryło, miałam 3 i pół roku
elinka
pamietam wiele sytuacji z okresu, gdy mialam ok. 3 latka, no i oczywiscie pozniej
irekzboralski
pamiętam moją mamę karmiącą mojego malutkiego brata..miałam wtedy 4 latka...
kinia87
mój mąż zawsze mi opowiada jak miał niespełna dwa latka, czekał na sindbada żeglarza, a tu Pan w wielkich okularach, powiedział,że bajki nie będzie. I zaczął się stan wojenny...Pamięć ma niesamowitą, ja pamiętam zaledwie kilka sytuacji z okresu jak miałam 3-4 latka.
aniol
duzo z okresu 3 latka jak urodzil sie moj brat jak mama tanczyla po ulicy by dojsc do szpitala i nieurodzic ..jak z dziadkami pojechalam na wakacje pamietam jak jechalismy pociagiem i zabladzilismy takie wazne wydarzenia pamietam ,potem od 5 lat juz prawie wiekszosc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.