Menu

Wydmuchiwanie noska - koszmar!

Za każdym razem jak Alanek ma katar to dochodzi do dantejskich scen. Nie umie wydmuchiwać noska, na sam widok gruszki czy Fridy dostaje strasznej histerii i aż zanosi się płaczem. Zakrapianie noska kropelkami kończy się niestety podobnie! A lekarka jedno i to samo !! jak nauczyć synka wydmuchiwać katarek??!! pokazuję mu ale to nic nie pomaga...

apologize
 565  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie katar dmuchanie nosa przeziębienie choroba

Odpowiedzi

artanis
Mam ten sam problem, tzn. nie ma awantur, bo Grześ sam przychodzi, że ma katarek i że nosek trzeba wydmuchać. Problem polega na tym, że nie umie tego zrobić. Naśladując mnie robi niby wszystko ok, nawet dźwięki takie same wydaje, ale zamiast dmuchać - wciąga.

Jeśli chodzi o Twój problem, gruszka nie jest najlepszym sposobem. Myślę, że skoro nie potrafi wydmuchać nosa, tudzież nie chce, warto zadbać o wilgoć w pokoju, wietrzyć dobrze pokój przed snem. Pod materac (o ile śpi w łóżku nie na kanapie) wsadzić parę książek, aby pozycja spania była lekko pochylona. Zamiast kropelek najlepiej używać czegoś w areozolu. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się sól morska, która jest podobna do płynu fizjologicznego i trudno się nią zachłysnąć. Dociera głęboko wewnątrz nosa, gdzie tak naprawdę jest źródło kataru. Mojemu maluchowi po takich zabiegach katar trwa max. 2 dni.
Mam nadzieję, że uda Ci się wytłumaczyć, że histerią niczego nie zdziała i że lekarstwo trzeba aplikować bez gadania.
monjuk
U nas też były przeboje z noskiem. Ale pediatra zaproponował zabawę w zdmuchiwanie świeczek noskiem - i się udało !! Sama podchodziłam sceptycznie do tego pomysłu, ale skoro zadziałało to mogę Ci polecić! Od tego czasu Maciuś super opróżnia nosek!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.