Menu

Wyjanmowane mieszkanie

Moja przyjaciółka z mężem mają dośc nietypowy problem. Wynajmowali mieszkanie od starszej pani, która była kompletnie sama na tym świecie jak palec. Nie miała rodzeństwa, dzieci a jej mąż zmarł dwa lata temu. Babcia też już jest na drugim świecie a oni nadal mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Może orientujecie się co teraz powinni zrobić???? I czy mogą zostać zmuszeni nagle do opuszczenia mieszkania?

Marlena
 622  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

mieszkanie wynajem

Odpowiedzi

Marlena
Z tego co wiem nie byli zameldowani
KlaudynaK
No więc teraz to nie takie proste. Ale zawsze można założyć sprawę w sądzie o wkład mieszkaniowy. Jeśli udowodnią, że opiekowali się starszą panią, jeśli sąsiedzi ich widzieli jest duże prawdopodobieństwo że mogą się o takie mieszkanie starać. Ważna jest też umowa najmu lokalu, jeśli lokal wynajmowany był bez prawnie to trochę kiepsko ale można mniemać, że przebywali tam aby opiekować się kobietą, tylko z tym też ciężko bo powinno być chociaż tymczasowe zameldowanie... Bez szczegółów ciężko coś powiedzieć. Ale niestety powinni zgłosić śmierć i fakt zamieszkania zaraz po jej śmierci. Jeśli tego nie zrobią mogą dostać nakaz eksmisji, który zazwyczaj obejmuje 30 dni na wyprowadzkę.
A może Staruszka zostawiła jakiś testament... Ale skoro nikogo nie miała... No nie wiem, szczegóły są ważne.
KlaudynaK
No i czy mieszkanie było własnościowe, czy spółdzielcze, lokatorskie, czy komunalne... bo to od tego też dużo zależy. Zakłada się sprawę o spadek, tylko jeśli nie byli rodziną to się nie opłaca...
Marlena
Mieszkanie było na pewno własnościowe, ale babcia mieszkała w innym. Po prostu miała dwa mieszkania, więc jeśli chodzi o opieką to nie ma szans... Co do testamentu nie wiadomo. Jeśli to w mieszkaniu w którym mieszkała, ale nie sądzę, bo czuła się dobrze była do ostatnich chwil aktywna i "zdrowa" o tyle o ile zdrowy może byc starszy czlowiek. Zmarła nagle na wylew.
KlaudynaK
To dość ciężka sytuacja ale jeśli maja umowę najmu powinni starać się o prawo do tego mieszkania...
Marlena
Umowe mają. Dzięki za zainteresowanie.
KlaudynaK
Spoko, jakby co to się polecam, wieczorami mogę pogrzebać dokładnie w kodeksach i na forach prawniczych...
Marlena
Masz taka smykałkę?
KlaudynaK
Ja to po prostu lubię. :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.