Menu

wyjazd do Anglii

Witam.
Planujemy z mężem i córką wyjechać do Anglii. Ja ciągle szukam pracy i ledwo nam starcza do 1. Chciałabym się dowiedzieć jak tam jest z przedszkolem? Czy są polskie przedszkola? Czy trudno się dostać? W ogóle wszystko co wiecie się przyda:) Byłabym wdzięczna za napisanie o swoim doświadczeniu w przeprowadzce za granice!

igaked
 704  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse wyjazd za granice

Odpowiedzi

Anemona
Najpierw niech maż wyjedzie i wszystko załatwi, przygotuje. Kuzynka wyjechała z rodziną do Szwecji ale wcześniej jej mąż rok tam pracował i znał język. Wszystko przygotował na ich przyjazd.
patik89
Anemona ma racje najpierw niech mąż przyszykuje wszystko wynajmie mieszkanie zorientuje sie jak jest z przedszkolem a dopiero potem wy dołączycie do niego.
MMama1975
Potwierdzam-najpierw mąż !!! Niech znajdzie pracę, wynajmie coś dla siebie. Na początku trzeba mieć kasę na czynsz i kaucję za mieszkanie/dom oraz na życie, więc jeśli pojedziecie od razu wszyscy to musisz się liczyć na starcie z dużymi kosztami zanim coś zarobicie.

Jak mąż zarobi kasę to będziecie mieli większe możliwości wyboru lokum dla całej rodzinki i stworzenia dzieciakom odpowiednich warunków.

Mój mąż wyjechał kiedyś do Anglii na ponad 2 lata. Ja z synem zostałam tutaj. Miało być tak, że nas ściągnie ale niedługo potem znalazłam pracę w swoim zawodzie i to on wrócił do nas (kciuki).

Ale faktycznie, jeśli myślicie o wyjeździe, to nie zwlekajcie, póki dzieci małe - tylko zróbcie to etapami, wtedy się uda (kciuki)(krejzolka)
MMama1975
Sorki, teraz doczytałam, że macie córcię(awve)
igaked
Mój brat cioteczny mieszka w Anglii i zaoferował nam pomoc. Mężowi załatwił już prace i pomoże z mieszkaniem. Dlatego chcemy wszyscy jechać.
patik89
To sama musisz wiedzieć jaki masz tam grunt i jaki będziesz miała start. Według mnie wyjazd z wszystkimi jest troche ryzykowny
lola86
Mąż wyjechał do Austrii 2 tygodnie temu i niby też wszystko załatwione na top tip . Ale ja wole zaczekać aż podpisze umowę na dłużej niż na miesiąc , jechać za nim wszyscy zdążymy .
GaaSoolinaa
ja
mieszkam w anglii od roku. najpierw przyjechal tutaj maz,znalazl
prace,zaoszczedzil a potem wynajal mieszkanie i nas sciagnal do siebie
po 1,5 roku. a do jakiej miejscowosci planujecie wyjechac?
czekoladka22
słyszałam że teraz sie nie opłaca jechać do angli od mojej kolezanki cytuję "teraz do angli sie juz nie opłaca przyjechać bo zanim miasto ci pomoże to musisz 3 miesiące pracować legalnie później możesz sie starać o jakiekolwiek dotacje czy na dzieci czy na mieszkanie"
lola86
@czekoladka chyba mamy wspólną tą koleżankę (smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.