Menu

Wyjazd z chlopakiem na wakacje

Moja córka ma już 18 lat i od półtorej roku chłopaka. Teraz oboje zdali maturę i chcieliby razem pojechać na Mazury. Nie chcę tu pytać czy ją puszczać, czy nie bo i tak to zrobię - ja w jej wielu to już podróżowałam nie pierwszy raz - zastanawiam się tylko jak to zorganizować - ile jej dać pieniędzy (na dwa tygodnie) wiem, że mieszkać będą w domkach, czy wyposażyć ją w jakiś prowiant - czy przeznaczyć na to osobny budżet. Co myślicie? Jak to było? Jeżeli nie z waszymi dziećmi to z wami? :)

kosia
 3364  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie chłopak wakacje mazury

Odpowiedzi

kosia
Zapomniałam dodać , ze domek należy do rodziców kolegi, więc koszty za to będą symboliczne - na nic innego nie było by nas stać.
carla1978
Jeżeli chodzi o jedzenie to myślę, że powinnaś jej zakupić suchy prowiant - typu puszki, konserwy, słoiki z gotowymi potrawami. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie, bo jeśli dałabyś jej pieniążki na to, żeby sama sobie kupowała jedzenie na miejscu, to większa część kasy mogłaby się "rozejść" np. na alkohol.
dudka
Kup część rzeczy - zupki chińskie, gorące kubki bo na Mazurach w knajpach jest bądź co bądź drogo - często tam jeździliśmy z mężem i sami woleliśmy się częściowo chociaż zaopatrzyć - bo byłoby krucho z kasą. A jeżeli ma zamiar wydać kasę na alkohol to i tak to zrobi. Warto porozmawiać z córką na ten temat, żeby nie przeginali bo na Mazurach jest niebezpiecznie i nie wiele trzeba, żeby ktoś wpadł z pomostu do wody. Nie chce roztaczać przed Tobą czarnych wizji tragedii, ale zaapeluj do córki o rozsądek w pewnych sprawach.
jolks28
Ja doskonale pamiętam mój pierwszy wyjazd. Tez chyba miałam gdzieś 18 lat, pojechaliśmy całą bandą nad morze. Mieszkaliśmy na polu namiotowym było super! Mama ze mną się nei wdawała w jakieś pogadanki szczególne - ani o alkoholu, ani o seksie - się po prostu wiedziało. To były niezapomniane wakacje... Niestety niedługo potem się rozstaliśmy z moim ówczesnym chłopakiem, bo przerzucił się na koleżankę która również z nami tam była - no cóż. Ach ta młodość!!
paula80
Trudno mi powiedzieć ile powinnaś dać córce pieniędzy. Jeżeli dodatkowo wyposażysz ją w jakiś prowiant to myślę, że tak 25-30 zł dziennie jej wystarczy. Na pewno nie będą jadać w restauracjach tylko jakieś fast foody, czy pizza, coś do picia, jakieś przekąski. Wyniosło by cię to koło 420 zł. Więc zaokrąglmy do 500. Nie jest to dużo na dwa tygodnie - ale wystarczająco. Córka nauczy się przy okazji że nie łatwo jest gospodarować pieniędzmi.
lipka70
Moja córka już w tym roku chciała pojechać sama ze starszymi znajomymi nad morze. Ale nie zgodziłam się. Moim zdaniem 15 lat to za wcześnie aby samemu podróżować. Mimo, że córka przekonuje, żeby ja puścić bo "niby" miałby się nią opiekować jej kuzyn. (który ma 18 lat). Ale niestety nie ufam. Jest jeszcze za młoda na takie wyjazdy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.