Menu

Wyjazd z dzieckiem za granicę

Witajcie :)

Mam w planach wyjechać do pracy za granicę i po pewnym czasie jak się urządzę zabrać do siebie synka. Jestem po rozwodzie i obawiam się, czy były mąż wyrazi zgodę na taki stan rzeczy. Podobno w sądzie też nie zawsze się udaje uzyskać zgodę, aby dziecko mogło wyjechać na stałe :( Nie orientuję się w tym dokładnie, może któreś z Was miały z tym do czynienia.

karolina87
 479  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem wyjazd zagranica

Odpowiedzi

kasiaczek9911
Nie mialam nigdy do czynienia z taka sytuacja, bo niestety nie mam jeszcze bobaska, ale mysle ze powinnas pogadac ze swoim eks na ten temat. Rozumiem ze obydwoje macie prawo do opieki?? Mysle ze inne NetMamy z pewnoscia beda mogly wiecej pomoc:)
dorotasyga84
Zgadzam sie z geodonną23,bylam w podobnej sytuacji. Z tym,ze potrzebowałam zgode na wyrobienie paszportu dla dziecka.
karolina87
Młodego chcę zostawić z moją mamą, mieszkamy z nią, a poza tym nikogo innego nie mam, z kim mogłabym zostawić małego.
Najgorsze jest to, że eks nie odzywa się juz od 3 m-cy, a w zeszłym roku jak pytałam go tylko o paszport to powiedział, że podpisze go tylko i wyłącznie jeśli będzie on ważny przez roku, bo w innym przypadku wywiozę syna za granicę.
Jest śmieszny, bo nie kontaktuje się z nim, nie odzywa się, a ja chcę w końcu polepszyć swoją sytuację.

Dziękuję za Wasze odpowiedzi :)
beata87
Paszport i dowód jest na rok przyznawany, ojciec dziecka musi byc obecny przy skaładaniu wniosku, a potem jak synek będzie z toba za granicą to w ambasadzie możesz przedłużyć, Ja w maju jade do Angli razem z dziecmi do męża który tam pracuje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.