Menu

Wymagania wobec dzieci

Czy łapiecie się czasem na tym, że wymagacie od dzieci rzeczy, których same w dzieciństwie nie znosiłyście? Chodzi na przykład o takie prozaiczne rzeczy jak wymaganie chodzenia do kościoła co niedzielę, ubieranie znienawidzonych sukienek czy koszul na rodzinne uroczystości, gaszenie światła o ustalonej porze, zjadanie obiadu do końca itd? Ciekawi jesteśmy czy takie sytuacje mają u was miejsce... :)

Ania
 861  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie dzieci wychowywanie rodzicielstwo wymagania

Odpowiedzi

veronas
Bardzo się staram,żeby tego nie robić:)))
I tak do kościoła nie chodzimy,do jedzenia nie zmuszam-chce jeść do je,nie chce to nie,koszula wymagana jest tylko na bardzo ważne okazje....
alinagj1o2
Nie zmuszam,tak mi się wydaje. Synom daje wybór co do ubrania,przeważnie sami sobie szykują w czym pójdą .Najczęściej w niedzielę szykuję nie mają zazwyczaj żadnego ale.Jak w czymś in niewygodnie każę ściągnąć.Do kościoła przeważnie rodzinką chodzimy razem na mszę dla dzieci,na którą lubią chodzić bo jest fajnie prowadzona,no i spotykają dużo kolegów i koleżanek z klasy z którymi po mszy można pogadać .Przy stole nigdy nie zmuszałam jedzą tyle ile chcą.
Dawniej denerwowałam się i często krzyczałam jak przynosili jedzenie ze szkoły .To przyniosło odmienny skutek bo zaczęli jedzenie chować gdy nie zjedli.Teraz nic nie mówię i przynajmniej faktycznie widzę ile zjadają. Zmuszam do nauki.Program tak szybko leci że popuścić nie można bo będzie problem z nadrobieniem,co nie znaczy że siedzą tylko nad książkami.Staram się by choć na godzinę ale wychodzili na dwór.
emiliab
Nie wymagam pewnych rzeczy typu zakładania gryzących sweterków, chodzenie do kościoła, zjadanie tego za czym nie przepadają.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.