Menu

wymaz z nosa - pneumokok

Odkąd córka poszla do przedszkola zaczeły sie katary nieustające i powtarzające się. Lekarka zleciła nam wymaz z nosa, okazało się że jest w nim jakas bakteria - lekarka powiedziała że to pneumokok. Czy dziecko którejś z was mialo moze penukomkoki? Jak to leczyłyście, czy coś pomogło się go pozbyć całkowicie? Nam lekarka kazała podawać jakis syrop na infekcję a jak tylko ona minie odczekac 7dni i wykupić szczepionkę na penumokoki i zrobić ją. Czy te pneumokoki są przyczyną ciagłych katarów? Czy nie ma jakis konkretnych lekow na pneumokoki? Czy jak corka to ma to my tez? Przeciez one wywołują sespę! Nie wiem dziś bylam w takim szoku ze jakos nie zapytalam o to wszstko chyba jutro pojde do niej raz jeszcze aby rozwiac watpliwosci bo sie cholernie martwie! Tylko do niej ciezko sie dostac bede musiala wleźc bez koeljki i ludzie mnie tam zjedzą no szlag by to... (pout)

MamaMaya
 896  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie pneumokoki dziecko

Odpowiedzi

Kasia1978
a ten katarek wygladał jakos szczególnie inaczej niż zwykły??np,zasuszony,zielony,gęsty,??
a ten wymaz z noska to robiłas ze skierowaniem?i gdzie to robią?
MamaMaya
o matko widze ze wysyp odp :/ szkoda! kasiu tak ze skierowania wymaz u nas w przychodnni u laryngologa się to robi. a katar no tak nie taki lejacy tylko gdzies tam w nosie gleboki byl zielony :(
sheryl
U nas też po tych katarach przedszkolnych w wymazie z nosa były pneumokoki... Chyba prawie każdy dzieciak w przedszkolu z zielonymi gilami to ma, tylko rodzice nie sprawdzają i nic nawet nie wiedzą.
No nic. Lekarze, tak jak u ciebie, kazali po infekcji zaszczepić na pneumokoki. A to samo ma przejść czy co.... U nas było akurat potem zapalenie oskrzeli więc antybiotyk wybił to wszystko....

Natomiast co do szczepionki... prevenar 13, którym się szczepi na te pneumokoki został wycofany w te wakacje, więc z tymi szczepionkami to też niezła jazda..... Nie wiem czy ta szczepionka jest taka niezbędna.... Tyle tych pneumokoków i ich mutacji mnoży się na świecie, że i tak się przed nimi nie uchronimy.
MamaMaya
@sheryl dzięki! wlasnie wiem ze jest ich milon rodzajow mutacje itd wiec nie wiem czy szczepionka cos kurcze da! i jestem zla ze nie dano nam antybiota aby zabic to cholerstwo (zlosc)
sheryl
No nie wiem... Ja jak odebrałam wyniki to mały już miał zapalenie płuc (według szpitala zapalenie oskrzeli) i miał antybiotyk na to. Natomiast na te pneumokoki nic nie dali, stwierdzili, że jak infekcja zniknie, katar zniknie to zagrożenie minęło. Chyba coś na zasadzie tego, że na te pneumokoki, które miał, już się uodpornił.
Nie wiem czy ta szczepionka jest faktycznie istotna, czy po prostu lekarze ja polecają jak to lekarze.

Wszyscy jesteśmy nosicielami przeróżnych bakterii, często i pneumokoków i meningokoków... i widzę, że najważniejsze, to trzymać utrzymywać odporność na wysokim poziomie, żeby to dziadostwo się nie uaktywniało.
sheryl
... bo z diagnozowaniem, leczeniem jest potem problem...jak zwykle...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.