Menu

wymioty

co mozna podac 5letniemu dziecku na wymioty?

Pacholec
 1401  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

wymioty

Odpowiedzi

myszka838383
Odgazowana cola(kciuki) Mojemu synkowi pomaga bardzo szybko.
JUSTYNA300511
zgadzam się z @ myszką
dominikas87
difergan oraz tak jam pisze @ myszka plus słone paluszki
amalka
Na wymioty osolona woda, palec do gardła, żurek mojej cioci hehe
Przeciw wymiotom- farmaceuta doradzi a najlepiej pediatra.
margolcia85
diphergan, albo coca cola odgazowana jak mowia dziewczyny
LaMandragora
Przede wszystkim wymioty maja swoj powod... tak jak biegunka. Organizm oczyszcza sie z czegos.
Nie spotkalam sie z powstrzymywaniem wymiotow czy biegunki lekami, natomiast z tym, zeby uwazac, aby organizm sie nie odwodnil, czyli mowa o regularnym pojeniu dziecka, ktore jest wazniejsze anizeli sen czy jedzenie.
Moja cora (2-latka) we wtorek rowniez wymiotowala, w srode miala biegunke, w czwartek byla zdrowa. Zero lekow... jedynie dieta (w sumie nic nie jadla) i duzo, duzo wody do picia...
ja dodatkowo robie taki napoj z 1 litra herbaty (koper wloski, rumianek badz mieta), 10 lyzeczek cukru gronowego (traubenzucker) i szczypta soli... To wszystko z "lekow"...
LaMandragora
A smecta to na biegunke...
otylka
przy wymiotach warto podawać orsalit albo jakos podobny preparat z elektrolitami, to zapobiega odwodnieniu i uzupełnia elektrolity.
mbeltowska
diphergan, orsalit z elektrolitami, ogólnie dużo płynów. coli bym nie dawała, mimo że wiele osób twierdzi ze działa cuda. wszystko zależy od przyczyny wymiotów.
bettycu
mnie tez pediatra zaleciła podawać diphergan, działa przeciwwymiotnie i uzpokajająco, do tego orsalit uzupełniający elektrolity, ale podawany w małych ilościach, po łyżeczce co jakiś czas żeby dziecko nie zwymiotowało od razu.
orzech
podawałam orsalit, ale małymi porcjami, żeby córka od razu nie zwymiotowała. jak nie przechodzi jest jeszcze diphergan, ale to chyba na receptę. najważniejsze, żeby się dziecko nie odwodniło.
mziba
na wymioty na początku lepiej nic nie podawać dziecku. trzeba organizmowi dać szansę na oczyszczenie. jeśli wymioty się utrzymują trzeba iść do pediatry. zawsze trzeba pamiętać o nawadnianiu i podawaniu preparatów uzupełniających elektrolity, np. orsalit. do jedzenia jeśli dziecko jest głodne sucharki, chrupki kukurydziane, suche pieczywo, ale w małych porcjach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.