Menu

Wymioty

Moja corka w nocy i w dzien wymiotuje. Lekarz przepisal leki. Jednak wiecie moze co jeszcze moze pomoc pozbyc sie wymiotow?. Slyszalam ze podawac coca- cole bez gazu, prawda to?. Co podawac do jedzenia i picia?.

katarynka3311
 1360  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wymioty lekarstwo

Odpowiedzi

katarynka3311
Na wymioty i przeciw odwodnieniu, a przyczyna to wirus.
koza54
wygazowaną cole poleciła mi farmaceutka na wymioty, poza tym nie podawać w tym czasie owoców i warzyw, tak samo do picia sama woda, żadne soki. do jedzenia najlepiej dać coś lekkiego np sucharki, jeśli w ogóle będzie miała ochotę na jedzenie.
MamaMateuszka
jak pisze koza, wygazowana cola ale drobnymi łyczkami lub łyżeczką, woda albo herbata mocna dość bez cukru. Możesz samą bułkę jej dać niech sobie skubie po troszku.
dominikas87
cele plus słone paluszki tak poleciła stara lekarka
otylka
probiotyk, np. enterol, orsalit na uzupełnienie elektrolitów, najlepiej podawać po łyczku albo łyżeczką małe porcje, żeby dziecko od razu nie zwymiotowało, do tego dużo płynów, najlepiej wody. do jedzenia chrupki kukurydziane, sucharki, bułka bez dodatków.
krysianowak1978
co wy z tą colą ? jakoś mi to nie pasuje, nawadniać trzeba, na przykład orsalit albo coś innego z elektrolitami, probiotyk jakiś może no i lekarz a nie forum
karolincia
krysianowa naucz się czytać lekarz był a czemu nie forum to nie wiem, ja z wymiotami nie idę od razu do lekarza, nawadniam najlepiej potroszku, dieta, coli nie stosowałam
MamaMateuszka
krysianowak1978 cola nie służy do nawadniania, ona powstrzymuje wymioty albo przynajmniej zmniejsza ich częstotliwość;-)
orzech
ja nie stosowałam nigdy coli, bo uważam że moje dziecko jest na to za małe (niecałe 2 lata), ale słyszałam że pomaga przy wymiotach i przy odkręcaniu zardzewiałych śrub ;) wolę klasyczne nawadnianie i preparaty z elektrolitami, takie jak orsalit. nie jest zbyt smaczny ale pomaga. z tego co pisze autorka, to wirus, ma leki od lekarza, więc pozostaje tylko czekać na poprawę.
madziullka
od coli nikt nie umarł jeśli spozyje kilka lub kilkanaście łyzeczek. choc nie stosowałam bo nie slyszałam ze pomaga w ten sposob.
mziba
tez słyszałam od coli, ale osobiście nie podałabym jej dziecku. mam zawsze orsalit w apteczce, to preparat nawadniający, uzupełniający elektrolity. na zatrzymanie wymiotów jest diphergan, ale to lek na receptę i lepiej nie podawać go bez konsultacji z pediatra.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.