Menu

wymioty

Witam(kwiatek) bardzo proszę napiszcie co mogę dać mojemu synkowi (2,5 roku) na wymioty. Lekarka przepisała mi smecte albo orsalit ale nie jestem w stanie zmusić synka do wypicia tego,nie chce tego wypić za żadne skarby świata. Może znacie coś sprawdzonego i skutecznego co przekona synka do wypicia ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

kasiulka1985
 607  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat wymioty lekarstwo

Odpowiedzi

xkasiulax
na pewno dawaj dużo piciu noi dieta moja jak wymiotowała podawałam kleik np:z owocami dbaj o nawodnienie organizmu. przede wszystkim
kaisaa4
najważniejsze pzrzy wymiotach jest to by cały czas uzupełniać płyny. dlatego bardzo często podaje się dzieciom cole - bo ją lubią i przynajmniej piją. że nie zdrowa - nie ważne po odwodnienie może spowodować poważne "kłopoty" podaje się też dzieciom paluszki - przez sól która zawierają. a te wszystkie preparaty niestety są ochydne :/ ... gdy wymiotuje bardzo często lepiej zgłoś się na dyżur - to może być niebezppieczne !!
kasiulka1985
NIe są częste,już myślałam,że wszystko wraca do normy aż tu pod wieczór znowu wymiotował tylko raz i w sumie chyba trochę z mojej winy bo dałam mu na obiad trochę mięsa gotowanego na parze. Mam nadzieję,że mu to w końcu minie i chyba zdecyduje się na tą cole bo już nie raz o niej słyszałam przy wymiotach.
kaisaa4
ona w sumie nie ma żadnych leczniczych zastosowań, tylko tyle że dziecko ją pije :] ale wygazuj :] i powrotu do zdrowia :]
kasiulka1985
no właśnie wiem kaisaa4 i ponoć przez swoją dużą zawartość cukru daje dziecku w pewnym sensie "kopa" po męczarniach z wymiotami.
tymianek
na wymioty najlepsza jest ostra dieta, czyli nie podawanie niczego oprócz kilku łyków ciepłej wody MINERALNEJ ( nie źródlanej) do momentu ustąpienia wymiotów. Jak ustapia to delikatnie wprowadza się kleik, ryż, kleik, banana, sucharki, delikatny "rosołek" bez mięsa i tak przez prawie tydzień a nawet dłużej
tymianek
ucięło mi ..... wszystko co jest szybkop trawione i nie obciąża żołądka np. mięso w każdej postaci
renata29
Ostatnio to przechodziliśmy.Młody,za przeproszeniem,"rzygał jak kot".Dawałam mu wygazowaną colę i więcej nie wymiotował.
Kasia1978
a próbowałaś ten orsalit podawać w malutkich porcjach np.strzykawką??ja swojemu podawałam po 5ml...a musiałam tego płynu podać prawie 600ml....nawet nie wiecie ile mi to czsu zajęło.....albo można jeszcze niewielka porcję tego proszku zmieszać z ugotowanym ziemniakiem-powiedziała mi to moja lekarka..
otylka
ja podawałam orsalit schłodzony, podczas wymiotów małymi porcjami, łyżeczką. może warto spróbować przez słomkę? na pewno nie wolno dopuścić do odwodnienia i trzeba uzupełniać elektrolity.
mziba
orsalit przed podaniem warto schłodzić. wtedy smakuje o wiele lepiej. przy wymiotach podaję go córce łyżeczką, tak żeby od razu nie zwymiotowała.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.