Menu

wymioty mojego synka

hej mam do was pytanie . Mam 2 miesiacznego synka jestem mloda mama . na pierwszym szczepieniu pediatera stwierdził ze ma uczulenie na mleko bebiko bo mial na twarzy straszne krostki i wypisał mi mleko bebilon pepti1 i czy to normalne ze po nim jak mu sie odbija to tez czasami strasznie wymiotuje i mu sie ulewa . Normalne jest to ? prosze na szybką odpowiedz

jagoda20
 613  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

joasik31
moim zdaniem trzeba najpierw zrobić dokładne badania, aby stwierdzić czy dziecko nie toleruje białka mleka krowiego, bo moim zdaniem same zmiany na skórze, jeszcze nie świadczą o uczuleniu na mleko.
Tuptolek
normalne kochana, proponuję dokupić zagęszczacz bebilon nutrition i zagęszczać, powinno być lepiej, my mamy też tak samo, lecimy na zagęszczaczu od kiedy dajemy bebilon pepti
Tuptolek
u nas oprócz krostek, szorstkiej skóry, aż miejscami schodziła skóra, prężenia się ( bóle brzucha wywołane alergią ) to szła jeszcze krew z układu pokarmowego
jagoda20
no mam dopiero na 13 marca z synem do specjalisty arelgologa zeby sprawdził czy ma uczulenie na mleko :*a po tym zageszczaczu bedzie lepiej nie bezie tak wymiotował ?
jagoda20
no u synka tez skóra schodziła
Tuptolek
będzie lepiej, zobaczysz, macie tak samo jak my, poza tym pionizuj dzieciaczka po każdym posiłku, czyli trzymaj w pionie dość długo i układaj do spania z główką wyżej, ale leć do apteki po zagęszczacz bo bebilon pepti jest bardzo rzadkim preparatem zastępczym, my też mamy alergię
Ania111990
Ulewanie u dziecka może trwać do 1,5 roku bo Ksawery jak miał pół roku trafił do szpitala z powodu bardzo mocnego ulewania i był nie spokojny. Tam doktorka nam powiedziała że dzieci a tym bardziej chłopcy ulewają do 1,5 roku. Spróbuj też mu dawać mniej mleka ale częściej. A co do tej wysypki kup w aptece Emolium i kąp w tym dziecko.
jagoda20
dziekuje wam bardzo :* Nawet nie wiecie jak mi pomoglicsie :* CZASAMI TO TRZYMAM GO Z PÓŁ GODZINY ZEBY MU SIE ODBIŁO I ULAŁO . a co to jest ten emolium ?
sylwia30177
emolium jest to emali do kąpieli:)(kwiatek)
jagoda20
dziekuje jeszcze raz (prezent)
KlaudynaK
Nie rozumiem zagęszczacza do beblilonu pepti... Przecież to mleko zagęszcza się samo w żołądku. Czytał ktoś skład i opis produktu spożywczego? Czy lekarz do pepti polecił zagęszczacz?
Moje dzieci ulewały, mała dostała pepti, po jakimś czasie ulewanie się zmniejszyło, działało tak jak powinno. Dziecko nie musi być koniecznie uczulone na mleko. Może mieć uczulenie na coś innego - np na kurz i tak reaguje...
Przeczytaj co jest napisane na opakowaniu - dokładnie. Jak się nie mylę - bo oczywiście mogę się mylić - nie miałam tego mleka w ręku dłuższy czas, to mleko ma zagęszczać się w brzusiu, nie stosuje się do tego dodatkowo zagęszczacza...
jagoda20
Tak tylko ze ja mu pierw dawałam mleko bebiko1 i po tym mleku miał krostki na twarzy skóra mu z uszek i buzki schodziła i pediatra stwierziła uczulenie ale zeby to potwierdzic jade do olsztyna do specjalisty i sie martwie czy to normalne zemu sie tak ulewa i po nim wymiotuje?
jagoda20
Tak tylko ze ja mu pierw dawałam mleko bebiko1 i po tym mleku miał krostki na twarzy skóra mu z uszek i buzki schodziła i pediatra stwierziła uczulenie ale zeby to potwierdzic jade do olsztyna do specjalisty i sie martwie czy to normalne zemu sie tak ulewa i po nim wymiotuje?
Tuptolek
Klaudynak możesz nie rozumieć jeśli nic się nie dzieje, nie poznasz sytuacji dopóki w niej nie będziesz. Nam zagęszczacz dosłownie ratuje życie. Mały krztusi się na zagęszczonym, a bez to szkoda nawet mówić. To mleko jeśli przytrzymasz 5 minut zgęstnieje w butelce, a różnicę widać ogromną już tylko po dodaniu w konsystnencji mleka. Jeśli chodzi o ulewanie to właśnie dzięki temu dziecko nie będzie tak ulewać, bo pokarm mędzie treścifszy, pokarm, który może dostać alergik co najważniejsze. Nie znasz propblemu, więc nie myl drugiej osobie. Mleko się nie zagęszcza w brzuchu bez zagęszczacza. Z zagęszczaczem zagęszcza się w żołądku jeśli od razu pije maluszek, jak poczekasz zgęstnieje w butelce, jedno jest ważne dziecko mniej ulewa.
Tuptolek
aha i jeśli chodzi o skład to poczytaj jaki ma bebilon pepti bo to nie jest mleko tylko preparat mlekozastępczy i co oznacza to, że dziecko - alergik ma nic nie jeść?
jagoda30
u zdrewego dziecka z dobrze rozwiniętym ukł trawiennym pokarm powiniem sam się zagęszczać dzięki enzymom,jeśli dziecko ma problem dodaje się zagęszczacz.
renata29
Nutriton działa cuda :) Mój starszy czasami chlustał jak szalony,jak zdążyłam podłożyć pieluchę to dobrze ale nieraz pół dywanu miałam zalane albo bluzkę całą.Odkąd zaczęłam zagęszczać mleko ulewanie niemal ustało.Zdarzała się jakaś mała strużka ale rzadko.I dziecko najada się wtedy mniejszą ilością mleka bo nutriton dość mocno pęcznieje.
openmax2010
Mój synek też ma skazę białkową i też miał te same objawy i zgadzam się z tą osobą żebyś kupiła zagęszczacz do mleka i objawy powinny ustąpić ja też tak zrobiłam i objawy ustąpiły
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.