Menu

Wynajem mieszkania

Dziewczynki,mam takie pytanko,a własciwie chciałabym sie Was poradzić w pewnej sprawie.
Otóż wynajmujemy mieszkanie,umowę mieliśmy do marca,ale została przedluzona,tyle tylko że teraz mieszkamy bez umowy,bo tak owej Pani pasowało.
Pani ta nadal stosuje sie do tej umowy która mielismy na piśmie(dot.terminu zapłaty,opłat itp).
Mój problem jest taki,że przez cały czas trwania umowy az do teraz na umowie jest podana inna kwota za wynajem,a inną płacimy.
Czy mając pisemna umowę obowiązuje kwota podana na umowie?
Pani od której wynajmujemy twierdz ze na umowie jest tak,bo Ona tak potrzebowała mieć napisane a ja mam płacić o 200 zł więcej.
Jak myślicie,jaką kwotę płacic?
A jeśli ta wyzszą ,to jaki sens ma podpisywanie umowy skoro i tak płacę więcej?
Zawsze myślałam,że po to jest umowa by sie do niej stosować,ale teraz sama juz nie wiem.

Nula139
 731  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse mieszkanie umowa wynajem

Odpowiedzi

rozowa82
jezeli mieliscie umowe to byliscie zgłoszeni do ubezpieczenia i owa Pani płaciłą składki do US do kwoty która byął podana na umowie (czyli mniejsza)..
myslę ze powinas porozmawiac z włascicielka jak to ma byc teraz a najlepiej zmienic mieszkanie na takie gdzie bedziecie mieszkac legalnie....
Nula139
Z tego co wiem,owa Pani wogóle nie rozliczała się z najmu mieszkania w US,pozatym dogadywanie się z tą Panią było na takiej zasadzie że przyniosła gotowa umowę,kazała się podpisać,twierdząc,że innej umowy nie bedzie.

Szukam juz innego mieszkania.
Dzięki za odpowiedzi(prezent)
andziabuziak
nie wiem ja za mieszkanie 58mk (3 pokoje) na umowie płaciłam 750zł + rachunki ...a teraz facio podniusł i płace 850zł + rachunki :/
Nula139
Dziekuje dziewczyny:)
My chcieliśmy umowę,ale niestety do tej pory nie otrzymalismy,zawsze tylko słyszymy że za miesiąc przyniesie i nic z tego nie wychodzi.
mamaMajeczki
Kodeks cywilny przewiduje również umowę ustną. To znaczy, jeśli umowa najmu, która była zawarta w formie pisemnej skończyła się wraz z uplywem terminu, na jaki była zawarta, a właściciel wyraża zgodę na dalszy najem (choćby przez to, że nadal regularnie pobiera czynsz) to ta umowa jest nadal obowiązująca i stosunek najmu trwa. Wyrzucić nie ma prawa! mówi o tym szczegółowo ustawa o ochronie praw lokatorów :)
Opłaty obowiązują w takiej wysokości, jak określa to umowa, jeśli chce więcej, musicie podpisać aneks. I bardzo ważne, byście nie płacili ŻADNYCH pieniędzy tej pani do ręki, Wszystko przelewem albo przekazem pocztowym! to jest dowód na to, że pani czynsz pobiera, czyli zgadza się na dalszy stsunek najmu.
Generalnie- wszystkim, którzy są najemcami polecam lekturkę ustawy o ochronie praw lokatora i mieszkaniowym zasobie gmin...
Nie jest to dluga ustawa, a bardzo pożyteczna :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.