Menu

Wyniki badań

Kochane mamusie mam problem otóż w kwietniu moja córka była przeziębiona i podczas wizyty u lekarza dostałam skierowanie na badanie krwi i moczu .badanie krwi wyszło dobrze ale mocz wyszedł źle :
krwinki białe:20-40 oraz bakterie więc mała brała baktrim po leczeniu miała posiew moczu i było wszystko ok ale po niecałym miesiącu trzeba było zrobić kolejne badanie moczu no i wyszło źle:
odczyn-kwaśny
krwinki białe 20-40
bakterie duże i liczne
do tego na bieliźnie jest żółtawy nalot
lekarka dała nam skierowanie na posiew moczu żeby ustalić jakie są bakterie i okazało się że posiew moczu jest dobry tzn. nie ma żadnych bakterii więc dosłownie zgłupiałam bo nie mam pojęcia które wyniki są prawidłowe -martwię się bo wiem że takie bakterie i stany zapalne są groźne ...lekarka powiedziała że to zanieczyszczenie i nie kazała nic podawać .Za nie długo wyjeżdżam nad morze i nie wiem czy moje dziecko jest zdrowe czy chore.Dodam że badania moczu były robione w dwóch różnych miejscach . Może miałyście podobną sytuację i możecie mi doradzić czy mam atakować o kolejne skierowania na badania czy dać sobie spokój

izabela84
 677  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie badania moczu

Odpowiedzi

karolincia
A jak czuje sie córka nie mówi że ją boli brzuszek?
karolincia
Ja chyba zrobiłabym badanie moczu ogólne jeszcze jedno ale w tym laboratorium w którym robiłaś posiew
izabela84
Właśnie że nic nie mówi żeby ją cokolwiek bolało czy szczypało przy sikaniu dosłownie nic z tych rzeczy ,normalnie się zachowuje dlatego nie wiem co dalej z tym robić dodam że przed leczeniem też nie mówiła że cokolwiek ją boli a skierowanie na badanie krwi i moczu dostałyśmy bo lekarz nie wiedział czy mała ma infekcję górnych dróg oddechowych czy dróg moczowych -miała tylko gorączkę nic więcej
alinagj1o2
Podczas gorączki często wychodzi w badaniu białko w moczu. Jeżeli na posiewie nic nie wyszło nie masz powodu do obaw.Mój syn też dostaje gorączki i nie ma innych objawów choroby ,podczas badań zawsze ma białko. Lekarka uspokoiła mnie że tak często bywa z białkiem.
kinia87
Moja córka w tamtym roku miała gorączkę i żadnych innych objawów.Miała to być trzydniówka,ale że na 3 dzień dalej gorączka i to wysoka lekarka kazała zrobić badanie moczu i w posiewie wyszły bakterie.Skierowanie do szpitala i 9 dni na antybiotyku.Po wyjściu mieliśmy zalecie podawać ciągle Furagine i co dwa tyg badanie moczu w tym posiew.I zawsze kurde jakaś bakteria była.Więc podawaliśmy Bactrim. Później było dobrze i znowu bakteria i leukocyty w moczu.U mnie było ich 10-12 a u twojej córki widzę,że jest więcej. Dostaliśmy skierowanie na badanie nerek(scyntygrafia nerek),ale okazało się,że wszystko ok czyli,że te bakterie wychodzą "od dołu". Nie dawno znalazłam świetnego nefrologa, który zalecił mycie raz w tyg solą(tzw.nasiadówki z solą) i unikanie produktów gdzie jest duża zawartość wit.D.Poprawa jest, bo od dwóch miesięcy nie ma żadnej bakterii. Podaję jej też rutynowo Żuravit JUnior,ale mniejszą dawkę, bo córcia nie ma jeszcze dwóch lat. A jak pobierasz córce mocz?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.