Menu

wyniki z toxo

Mam wyniki z toksoplazmozy, wizytę lekarza mam opiero za dwa tygodnie, a chciałabym znać interpretację już teraz. Oto wynik:
IgG ujemny=8,8IU/mL
IgM 10AU/mL DODATNI.
Czy ktoś potrafi to odczytać?

kinia87
 772  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie badania ciaza wyniki

Odpowiedzi

Panterka
http://www.zdrowemiasto.pl/_zm/?art=72 tutaj znajdziesz odpowiedź..

m.in. jest coś takiego:

"Interpretacja wyników badań przeciwciał IgM i IgG:

* IgG (-), IgM (-) - brak odporności, badanie kontrolne co 3 miesiące
* IgG (+), IgM (-) - oznacza przebyte zarażenie, jeżeli IgG znacznie podwyższone, powtórzyć badanie po trzech tygodniach - jeżeli poziom jest taki sam, nie trzeba leczyć, ani dalej kontrolować, jeżeli następuje wzrost, należy rozpocząć leczenie.
* IgG (-), IgM (+) - jest to wynik nieswoisty, kontrola za trzy tygodnie, jeżeli wynik taki sam - ciężarna seronegatywna, nie wymaga leczenia, wskazana kontrola za trzy miesiąc
* IgG (+), IgM (+) - przy obecności objawów należy rozpocząć leczenie

Przy braku objawów należy powtórzyć badanie po trzech tygodniach. Leczenie należy rozpocząć przy wzroście IgG co najmniej o 2 rozcieńczenia lub gdy miano IgG jest wysokie, przy dodatnim mianie IgM.'
kinia87
Przez to wszytsko zle napisałam...IgG ujemne=8,8Iu/mL i IgM =10AU/mL dodatni. Czy mam rozumieć, że nie chorowałam i nie jestem udoporniona?
Panterka
tzn., że wynik jest niejasny, tak jak napisała @MamusiaAgusia i prawdopodobnie będziesz musiała powtórzyć badanie.. Jeśli wyjdzie takie samo, to będzie znaczyło, że jesteś zdrowa..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.