Menu

wypadanie włosów

Kochane netmamy. Mam poważny problem. Otóż od porodu minęły ponad 4 m-ce i strasznie zaczęły mi wypadać włosy. Nigdy wcześniej mi tak nie wypadły, jak w ostatnim czasie. Mały jak mnie pociągnie to wyrywa całymi garściami. Czy to możliwe aby po porodzie aż tak mi się osłabiły?Nadal karmię piersią, może to ma jakiś wpływ na to, albo źle się odżywiam nie wiem, a może brakuje mi jakichś witamin? Czy znacie jakiś sposób, aby temu zaradzić? Bardzo proszę o konsultację.

aniula1
 911  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie wypadanie włosów

Odpowiedzi

Wisienka
To normalne po porodzie tym bardziej ze karmisz piersia . Samo przejdzie kiedy przestaniesz karmic :) a narazie polecam odżywke w spreyu Gliss Kur z witaminami .
karolasz
Podczas ciąży nasze organizmy pracują na wysokich obrotach, bo mają za zadanie utrzymać w zdrowiu nas i nasze maluchy, ale po ciąży następuje naturalny okres rozprężenia i bardzo często kobiety nawet niekoniecznie karmiące tylko wogóle - doświadczają kłopotów z wypadaniem włosów, problemów z zębami itd. Na włosy polecam przyjmowanie skrzypu i witamin. Jednak tak po prawdzie... pomaga to w niewielkim stopniu.

Pozdrawiam
Magdalennka
u mnie też tak było jak myłam włosy to dno wanny miało z nich dywanik hehe teraz biorę profilaktycznie wyciąg ze skrzypu polnego mi pomaga
julinek
u mnie zaczęły wypadać włosy tak po 3 m-cu po porodzi i w zasadzie dopiero po roku sie unormowało.miałam włosy bardzo krecony i je straciłam po porodzie dopiero teraz zaczynją się krecić:)))polecam wyciag ze skrzypu.
Tosia
wyczerpalismy ten temat chyba ... radze zajzec do starszych tematow... jest tego strasznie duzo...
sheryl
@aniula1, to jest tak: w ciąży pod wpływem hormonów kobiecie gęstnieją, pięknieją włosy, jest ich więcej i po porodzie musisz tę nadwyżkę "oddać", dlatego wypadają. Tak więc to normalne. Mi też parę miesięcy po porodzie zaczęły strasznie wypadać, chociaż nie zauważyłam aby przybyło mi ich w ciąży, więc nijak ma się ta teoria do mojego przypadku, ale tak to tłumaczy meycyna. Hormony.
aniula1
serdecznie dziękuję Wam netmamy. Bardzo mi pomogłyście. Przestraszyłam sie, bo mam bardzo dużo włosów, są gęste i jak teraz mi zaczynają tak wypadać, to się zlękłam, ze moje wspaniałe włosy mi wyjdą. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Serdecznie pozdrawiam:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.