Menu

Wypluwanie pasty do zębów

Maciuś nie wypluwa pasty do zębów. Wcześniej miałam dla niego specjalną pastę od kuzyna z kanady która nie zawierała fluoru i można ja bło połykać. Teraz go uczę wypluwania, pokazuje jak to należy robić i nic. Nie chcę mu zaszkodzić – kupiłam żel do mycia ząbków ziajka bo ma najmniej fluoru, ale mimo wszystko się martwię.

monjuk
 955  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

fluor pasta do zębów ziajka

Odpowiedzi

kachna30
Tak długo jak Adaś nie umiał wypluwac pasty myłam mu ząbki pastą nenedent bez fluoru – jest ona dostępna w aptekach.
Aagataa
Rafałek też połykał pastę, ale przy okazji wizyty u stomatologa powiedziałam o tym lekarzowi – powiedział, że to są tak małe ilości na pewno, że nie mają możliwości zaszkodzić. Z czasem nauczył się płukać ząbki i po kłopocie.
kasia13_archiwum
Nic sie nie stanie, jezeli synek polknie odrobinke pasty do zebow. Dawaj mu po prostu jej mniejsza ilosc. Tak powiedzial mi dentysta dziewczynek. Obydwom mylam zabki pasta z fluorem od razu jak przestalam im podawac tabletki z fluorem, czyli w wieku 18 miesiecy. Kupowalam paste Elmex.
Fatima ma teraz 6 lat i nic jej to nie zaszkodzilo. Yasmina ma 2 latka i tez ma piekne zabki.
Yasmina tez jeszcze polyka paste, daje jej wiec jej tylko odrobinke, taka kropke wielkosci groszku.
kasia13_archiwum
No i pasty powinny byc specjalne dla dzieci, czyli te z dawka fluora 500, a nie 1300 jak dla doroslych. Jezeli z tej pasty dasz niewielka ilosc, to wystarczy, aby umyc zabki, a zawarty w niej fluor nie zaszkodzi nawet jak zostanie przez dziecko polkniety.
norbik
Myję ząbki małemu pastą elmex jest ona przeznaczona dla dzieci od 1roku do 6lat więc napewno nie szkodzi
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.