Menu

Wypowiedzenie umowy o pracę

Witam Mamuski, mam pytanie. W mojej umowie jest ustalone-okres wypowiedzenia wynosi tydzien. Zgodnie z przepisami tydzien konczy sie w sobote i tu jest problem. Chce zlozyc wypowiedzenie, ale chce pracowac do 31 sierpnia - czyli do niedzieli, poniewaz wtedy beda przyslugiwaly 2 dni urlopu za sierpien, w przeciwnym razie ani jeden (jestem na umowie tymczasowej, niektore warunki sa innej niz przy normalnej umowie). Jak sformulowac wypowiedzenie, aby stosunek pracy byl do tej niedzieli? I czy wtedy na pewno bedzie wszystko zgodnie z prawem pracy?

anna000
 727  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse praca wypowiedzenie

Odpowiedzi

MMama1975
Tygodniowy i dwutygodniowy okres wypowiedzenia kończy się zawsze w sobotę (zgodnie z art. 30 § 2.1 kp) i niestety nie ma takiej opcji abyś pracowała do 31 sierpnia jeżeli przewidziany został tygodniowy okres wypowiedzenia (jestemnanie). Czy w poniedziałek złożysz wypowiedzenie czy w piątek tego samego tygodnia, to ostatnim dniem pracy będzie sobota w następnym tygodniu. Tutaj nie odlicza się równo 7 dni (że jak złożysz w środę to pracujesz do następnej środy).
W Twoim przypadku wypowiedzenie złożone w tym tygodniu np w piątek 22 sierpnia będzie skutkowało rozwiązaniem umowy z dniem 30 sierpnia (i to będzie ostatni dzień zatrudnienia) a jeśli złożysz je w następnym tygodniu np. w poniedziałek 25 sierpnia czy też w piątek 29, to będziesz zatrudniona do 6 września.
A nie możesz napisać pisma z prośbą o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron z dniem 31 sierpnia? Może agencja wyrazi zgodę. Jeżeli nie to wtedy złożysz wypowiedzenie. Wypowiedzenie jest oświadczeniem woli jednej strony co w praktyce oznacza, że nie potrzebujesz ich zgody ani oni Twojej gdyby chcieli Ci wypowiedzieć umowę. Złożenie takiego oświadczenia woli ma swoje skutki prawne. Porozumienie stron daje szersze możliwości.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.