Menu

Wyprowadzka z domu

Czy waszym zdaniem 18 lat to dobry moment na wyprowadzkę z domu?! Teraz się czasy zmieniły - ja to rozumiem, ale nie wiem czy to nie za wcześnie. Mam zaufanie do córki (bo to o nią chodzi) ale boję się, że sobie nie poradzi. Zdecydowała się w rezultacie na studia zaoczne (politologia) i znalazła pracę w sklepie odzieżowym w tygodniu i następnym krokiem ma być wyprowadzka z domu. Zdecydowali z chłopakiem, że wynajmą jakieś mieszkanko na pół. Chcą poczekać jeszcze ze 2, 3 miesiące, żeby odłożyć na kaucję ale ja mam mieszane uczucia. Są młodzi, zaczną się urządzać a co jak im nie wyjdzie?! Nie wiem czy mam słuszne obawy i być może powiecie mi że zakładam najgorsze - że od razu im nie wyjdzie...

kosia
 1554  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród dom wynajem mieszkania wyprowadzka

Odpowiedzi

Akoo
Wyprowadzanie się w tym wieku nie jest złe - dużo studentów zaczyna samodzielne życie w akademikach czy mieszkaniach studenckich. Nie wiem jak długo córka jest z tym chłopakiem ale sądzę, że nie masz się czego obawiać. Mieszkanie we dwójkę może się okazać w dzisiejszych czasach sytuacją z mniejszą ilością zagrożeń niż mieszkanie w np 6 osób w jednym mieszkaniu gdzie panuje wieczna impreza. Proponuje Ci by przez te 3 miesiące odkładania pieniędzy na kaucję, robiła też razem z Tobą zakupy i zbierała rachunki by zobaczyć ile poza opłatami za mieszkanie tak na prawdę potrzeba pieniędzy na życie i nie piszę tu o przyjemnościach.
Marlena
Akoo ma rację - nie jest to do końca zły pomysł - wiadomo, że będzie potrzebowała początkowo trochę pomocy od Was - także i finansowej, ale dadzą sobie radę. Myślę, że jeśli tylko ni przeszkadzają ci inne aspekty tego związku (czyli tego, że będą razem spać itd) to nie masz powodów do obaw. Ja myślę, że 18 - letnia dziewczyna dobrze wie co ile kosztuje. Ale jeśli oboje mają jakąś prace to sobie poradzą. Nie będą mieli na luksusy, ale będzie ok.
ania77
Ja wyprowadzilam sie w wieku 18 lat, do mojego chlopaka i wszystko dobrze wyszlo! Nie bylo zadnych problemow! Miej zaufanie do corki, ty ja wychowalas i wiesz jaka odpowiedzialna jest czy tez nie. Jezeli nie, to zerkaj od czasu do czasu do nich. Ale nie kontroluj, bo tego mlodzi nigdy niechca... ;-)
Agula
Studia w innej miejscowości, ok dziecko nauczy się samodzielności, Może i czasy się zmieniły, cokolwiek to nie znaczy, ale nie zgodziłabym się aby moja córka w tym wieku zaczęła mieszkać z chłopakiem wynajmując wspólnie mieszkanie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.