Menu

Wyścigi w jedzeniu pączków dla dzieci - tak czy nie?

Tłusty czwartek coraz bliżej, a wraz z nim tradycyjne już wręcz w naszym kraju wyścigi w jedzeniu pączków na czas. Jak przeczytać można w serwisie poznan.gazeta.pl, w tym roku w Poznaniu konkurs taki odbędzie się także dla dzieci. Autorzy artykułu podają, że o zwycięstwo konkurować ze sobą będą już nawet kilkuletnie dzieci. "Organizatorzy twierdzą, że pączki dla dzieci będą małe, a konkurs to zabawa, a nie prawdziwe współzawodnictwo. Innego zdania w tej sprawie są jednak psycholodzy i dietetycy." Zdaniem ekspertów "zgłaszając dziecko do takiego konkursu, rodzice łamią zdrowe nawyki, których maluch uczy się na co dzień, czyli jedzenia małymi kęsami i z zamkniętymi ustami. Szef cukierników nie widzi jednak powodu do niepokoju. Mówi, że konkurs ma być raczej zabawą, a nie prawdziwym wyścigiem." A Ty co sądzisz na temat tej idei? Zgłosiłabyś swoje dziecko do udziału w takim konkursie?

NetMamaTeam Team
 499  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem tłusty czwartek

Odpowiedzi

Kumaja
do lepienia pączków chyba miało być(przewracaoczami)
amalka
Po pierwsze- pierwszy raz słyszę o tej "tradycji polskiej" (krejzolka) Po drugie- musiałabym upaść na głowę by zgłosić dziecko do takiego konkursu. O tym, że Krzysio podobne smażeliny jada od wielkiego dzwonu (domowe!!!) nawet nie wspominam...
sheryl
Nie.
Beatka9316
Większej głupoty nie słyszałam... !
Oczywiście, że nie !!
irekzboralski
Nie zgłosiłabym
maja1482
No, chyba musiałabym bardzo mocno na głowę upaść(bach) W żadnym wypadku!!!(krejzolka)
MaLaCzarna
Nigdy (nigdy)
oli28
Nigdy bym nie zgłosiła dziecka głupota głupota głupota(bach)(bach)
iwus198920
nie
flame123
No dajcie już spokój, bo codziennie ciekawsze tematy wynajdujecie
Anemona
Jestem przeciwna jedzeniu na czas. a psycholodzy i reszta tej bandy jak zwykle uogólniają i władowują wszystkich do jednego worka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.