Menu

Wysoka kultura osobista

Co rozumiecie pod pojęciem: wysoka kultura osobista? Mamy z kumpelą trochę inne poglądy na ten temat (rozmawiałyśmy o ofertach pracy), więc chciałabym spytać Was, jakie macie zdanie w tym temacie? Z góry serdeczne dzięki za odp.(kwiatek)(kwiatek)

Magdzik
 1541  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport człowiek kultura osobista

Odpowiedzi

ajrian
Dla mnie to trochę dziwne określenie: to tak jakby kulturę osobistą można było stopniować: jest wysoka kultura osobista,średnia i niska? Jak ktoś cechuje się niską kulturą to po prostu jej nie ma.A jak się ma do tego wysoka kultura osobista? Skoro jest wysoka to i musi być srednia.I nie bardzo rozumiem co to znaczy.Moim zdaniem to określenie "wysoka" niewiele wnosi,chodzi może raczej,żeby to ładnie brzmiało(grins) .
Kiedyś rozwiązywałam krzyzówkę i było w niej właśnie hasło: wysoka kultura osobista.I wiesz co pasowało? Klasa(grins)
Ale dla mnie kultura osobista( czy to wysoka czy średnia) to wzory zachowań,reguły,normy działania w zbiorowości czyli w tym przypadku okazywanie szacunku i życzliwości w stosunku do straszych i znajomych,dbałość o język mówiony i pisany( bez wulgaryzmów i błędów),dbałośc o wygląd zewnętrzny,umiejętność słuchania i rozmowy ( nie przerywanie,szanowanie odmiennych poglądów,nie zanudzanie rozmówcy),dbanie o czystość i porządek.Pewnie jeszcze coś się znajdzie ale nie przychodzi mi nic więcej do głowy(awve)
Magdzik
Poniekąd zgadzam się z @arjan - pierwszy raz się to zdarzyło:) Nie chodzi o sam wygląd człowieka, bo on o niczym nie świadczy, a raczej o całokształt - pewne zachowania, szacunek, klasa właśnie i wiele innych(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.