Menu

Wystypka na buziulce

Mojego dwu miesiecznego synka znowu wysypalo tak jak wtedy gdy jadlam nabial, mimo ze do diety nic nowego nie wprowadzilam. Mam calkowicie wyeliminowane bialko (no i go nie jest rzecz jasna) a Kacperek jest wysypany. Moze to byc wywolane hormonami czy to jakies nowe uczulenie moze byc?

anna000
 867  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie alergia wysypka nabial

Odpowiedzi

babooshka
może to jakaś atopowa wysypka, najlepiej jak udasz się do dobrego alerologa...

"U noworodków może pojawić się także wyprysk atopowy oraz wyprysk kontaktowy, będący efektem bezpośredniego działania na skórę wielu szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego (np. proszki, płyny do kąpieli, mydła, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia). W każdym przypadku pojawienia się na skórze noworodka i niemowlęcia zmian, należy skontaktować się z lekarzem"
mammma
a wędliny, a słodycze? tam też są białka mleka krowiego, najczęściej w postaci hydrolizatów. czytaj uważnie skład produktów.
a poza tym to może być proszek, nawet z Twoich ubrań (kiedy przytulasz Maluszka) lub Twój kosmetyk.
mammma
reakcja na słońce? niby za chmurami ostatnio ale jednak świeci...
agnieszka79
moja córeczkę też wysypało na buźce jakieś 2 tyg temu(a ma 2 m-ce)i byłam u lekarza to zabronił mi praktycznie prawie wszystkiego jeśc,mogę jedynie suchy chleb z szynką i mięso drobiowe z marchewką i brokułą i nic więcej,bo nie wiedziała lekarka od czego mogło ją wysypac,na razie tak jem i nie wprowadzam niczego nowego do jedzenia bo nie chcę żeby znowu jej wyszło
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.