Menu

wysypka

witam netmamy mamusie moja coreczka brała do wczoraj antybiotyk dzis zauwazyłam na całym ciele wysypkie ma wszedzie na nozkach i recach buzce czrwona wysypkie co to moze byc ide znia dzis o 14 do lekarza czy to moze byc rozyczka pozdrawiam i licze na wasze odpowiedzi coreczka ma rok pozdrawiam!

wiktoria2269
 760  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

mammma
moją zawsze wysypuje kiedy dostaje Augmentin lub Amoksiklav. głównie pod koniec kuracji. do tego biegunka, pomimo osłony na żołądek. unikam jak mogę antybiotyków.
mammma
na różyczkę przecież niedawno była szczepiona.
Basia88r
a dlaczego bierze antybiotyk? Może ma uczulenie...
Basia88r
Początkowym i zarazem bardzo charakterystycznym objawem dla różyczki jest drobna, różowa wysypka, która wędruje od czoła w dół ciała. Dodatkowo występuje gorączka, a z czasem małe plamki zlewają się w jedną, dając wrażenie czerwonej skóry. Różyczce nieodłącznie towarzyszy również powiększenie węzłów chłonnych i ból przy ich dotykaniu.
Basia88r
http://www.e-medycyna.net/choroby-zakazne/rozyczka.html
wiktoria2269
Augmentin własnie brała na zalpenie gardła tesz mysle ze to po antybiotyku ale niewiem bo starsza corka tesz go brała !
mammma
to jest amoksycyklina, pochodna penicyliny. poprostu zapamiętaj i zgłoś lekarzowi następnym razem. z tego co się orientuję, to moją córkę ta wysypka nie swędziała i nie sprawiała żadnych dolegliwości.
skjj
Treść została zablokowana przez zespół
kaisaa4
konieczne idz do lekarza bo nie powinnas dawac dziecku leku jak wystapilo po nim uczulenie. powinna miec tez wpisane w karte o takim przypadku bo teraz to tylko wysypka alw podajac lek na ktory skladniki dziecko jest uczulone moze wystapic rowniez dusznosc
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.