Menu

Wysypka czy potówki czy ki ... ?

Aniołek mój (13 m.) ma wg. lekarza zapalenie gardła i dostaje antybiotyk od 4 dni, ale cały czas ma gorączkę.. no dziś już nie taką wysoką. Wczoraj wieczorem zobaczyłam, że ma na pleckach i brzuchu jakieś czerwone krostki, a dzisiaj są też na szyi i za uszkami. Czy to mogą być potówki? Co o tym myślicie? Aha, tylko nie piszcie, że mam iść do lekarza, już jestem umówiona, ale chciałam Was zapytać tak czy inaczej. Dzięki.

zosiafia
 1328  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie gorączka wysypka krostki

Odpowiedzi

Milki
może być uczulenie na któryś z leków
avilla1209
no mi sie wydaje ze t nie potowki a moze uczulenmie na jakis skladnik antybiotyku!
betty
też bym stawiała tak jak dziewczyny...
MamusiaKubusia
ja też myślę podobnie jak dziewczyny, chociaż mój syn-sporo starszy (6 l.) dopiero co miał szkarlatynę (ostry ból gardła, wysypka) podobno panuje w tym okresie, tylko nie wiem czy tak małe dzieciaczki tez na to chorują. Najlepiej dowiesz się jednak od lekarza. A czy ten antybiotyk bierze pierwszy raz? Może wystarczy tylko jego zmiana ...(kwiatek)
Bilska1
ja tak samo mysle jak dziewczyny ale powiem Ci ze moj synus tez dostał po antybiotyku jakby wysypke ale na drugi dzien zeszła a ja dalej mu dawałam antybiotyk i szybko choroba mu przeszła:)
anulaw
mnie się wydaje że to raczej nie są potówki tyko reakcja allergiczna.
zosiafia
Dzięki serdeczne za odpowiedzi, pewnie macie rację!
zosiafia
Właśnie zadzwoniłam do znajomego lekarza i powiedział, że to typowe objawy "trzydniówki". I faktycznie, temperatura już zupełnie spadła i tylko ta wysypka...
boizm
moja corcia tez dostała wysypke jak miała zapalenie gardła okazało sie ze to było uczulenie na antybiotyk ospamox musiałam isc z nią do lekarza a on przepisał jej krople zyrtec i maśc.
Achcha
jak poleciałam z "uczuleniem" na antybiotyk to sie okazało, że to szkarlatyna, albo faktycznie trzydniówka!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.